Wpis z mikrobloga

@reggaejunkiejew: Co za brednie opowiadasz, oczywiscie, ze jest mnostwo kablowek z koncentrykem, lokalne firmy czesto wrzucaja po prostu skretke. Idac takim myslenia LTE czy radiowka to tez swaitlowod. Juz nie mowiac o ludziach ktorzy lacza po kablu nie zobacza poki sie nie przeprowadza i to w duzych czy malych miastach.
@krzywy_kanister: nie zozumiales mnie. chodzilo mi o to, ze jezeli masz swiatlowod podprowadzony do bloku, to zupelnie bez znaczenia jest, czy na ostatnim odcinku - do mieszkania - masz poprowadzony koncentryk. instalowanie swiatlowodu od skrzynki do mieszkania to pomysl niepopularny, bezsensowny i nieoplacalny.
@reggaejunkiejew: Mhm ja pisze o jednym a ty o drugim, odrozniasz pewnie w takiej kwesti, ze gdyby bardzo sie przyczepic jedno do koncentryk a drugie to swiatlowod. WIekszosc osob nie potrzebuje tez ani swiatlowodu ani koncentryka, do przegladania stron i youtube wystarczy 20mbs z zapasem. Szkoda tylko, ze gros laczy w Polsce to niestalibna neostrada, gowniane radiowki albo lte o braku gwarancji jakiegokolwiek parametru.
@krzywy_kanister: oczywiscie, ze odrozniam. dla 99% uzytkownikow koncowych nie ma to absolutnie zadnego znaczenia, ze maja koncentryk na koncu. gpon wcale im pingow nie poprawi, ani tez lacze synchroniczne nie jest im potrzebne.


@reggaejunkiejew: xD, jak nie poprawi, jak miedź daje narzut nawet 10 ms na start, porównywałem wielokrotnie UPC ze światłowodem od Orange (już pomijając ich tragiczny routing). Uploadu nie zauważy? Każdy świadomy zauwazy, że w topowej opcji takiego
@krzywy_kanister: nie widziałem, ze pisał o braku Orange

opie, mozesz też sprawdzić np. bezpośrednio na stronie Netii, bo są punkty w BDG gdzie są ze swoim światłem, ale wiele ich nie ma
nie ma jednej dobrej master wyszukiwartki, która pokaże wszystkie opcje pod danym adresem, najlepiej sprawdzać po operatorach
@FrasierCrane: Nie napisal tez, ze ma Orange za to pyta o inea co jest pytaniem calkiem bez sensu czyli tym bardziej moze sie nie orientowac czy ma Orange lub jak poprawnie to sprawdzic. Wyszukiwarka Netii tez jest z dupy jak kazdego inneg operatora, Netia/Plus nawet nie potrafia sie dogadac co do instalacji na sieci Nexery pomimo tego, ze sprzedaja razem uslugi czy sa wspolnie wlasnoscia polkomtela.