Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Obejrzałem dziś reportaż z Tigraju.
Niby wiadomo, Afryka, więc brak wody, głód, wojna. Ale kilka faktów mimo wszystko mocno mną wstrząsnęło:
1/ roczny dochód na głowę to około 13 dolarów
2/ zbiornik paliwa do samochodu kosztuje około 650 euro (czyli, by raz do osoba zatankować, potrzeba jakieś 50 lat odkładać)
3/ prezydent Tigraju, to klasyczny, gruby polityk pieprzący farmazony jakich spotyka się na całym świecie
4/ w szpitalach nie ma nic
5/ ale za to są 11-letnie dzieci ważące 8kg
6/ kościół chrześcijański wydaje potrzebującym wodę święconą, bo tylko tym dysponuje.

I tu pojawia się refleksja: ja wiem, że tamtejszy kościół jest autokefaliczny a Tigraj jest odcięty od źródeł pomocy humanitarnej ale jak to możliwe, że Watykan i jego hierarchowie tak sprawnie przemycali zbrodniarzy hitlerowskich Niemiec na drugi koniec świata chroniąc ich przed poniesieniem konsekwencji a nie potrafią przemycić pomocy dla umierających ludzi? Czyżby Kościół Katolicki miał tak bardzo w dupie wszystkich innych chrześcijan, zwłaszcza tych potrzebujących prawdziwej pomocy? Czy tylko, zwyczajnie, ma swoje problemy I świata i problemy III świata to nie ich sprawa? Nie wierzę w brak możliwości, umiejętności i środków.
#rozkminy #afryka #kosciol #watykan #wojna
  • 12
1/ roczny dochód na głowę to około 13 dolarów

2/ zbiornik paliwa do samochodu kosztuje około 650 euro (czyli, by raz do osoba zatankować, potrzeba jakieś 50 lat odkładać)

Weź to popraw, bo ktoś zobaczy. W biednych rejonach ludzie żyją za dolara dziennie, nie miesięcznie.

A zbrodniarze z Niemiec mieli forsę i kontakty, żeby zapłacić za wycieczki do Argentyny. Tigraj nie ma do zaoferowania w zasadzie nic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@odysjestem: oczywiście, masz rację. Powinno być 13 dolarów miesięcznie. Co nadal nie zmienia clou rozkminy- KK, tak mi się zdawało, jest organizacją, która miała charakteryzować się niesieniem pomocy wszystkim potrzebującym a nie tylko bogatym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matkobossco: no, akurat Matka Teresa to był dokonały przykład mitu, który długo nie mógł być obalony, bo był tak ładny, wygodny i świetnie pasował do wielu spraw.
propagandy, którą KK się kieruje?


@TWezmyr: jakiej propagandy? Popatrz na ich ociekające złotem ogromne świątynie i zapasionych biskupów w limuzynach, to iest firma jak każda inna i nie ma w niej miejsca na jakąkolwiek działalność charytatywną, biznes się musi spinać.
propaganda to bajka, którą opowiadają swoim wiernym


@TWezmyr: chyba głównie opowiadaja o tym, że geje to nie ludzie, że wojna na ukrainie to wina nato, że morawiecki to ewangelista, że pedofilia to wina dzieci i tego typu pierdoły.
@TWezmyr: zadales sobiebtrud, zeby sprawdzic skale dzialalnosci charytatywnej Kosciola w Afryce czy #!$%@? bez sensu? Jak ma ponagac jak nie ma tam swoich struktur? Siła rzeczy tam gdzie nie ma Kosciola katolickiego to nie ma tej pomocy. I zwykle prawoslawni sa wrogo nastawieni do katolików. Klasyczne - Żyd ukradl, cygana powiesili.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@januszerka: ale akurat kościół etiopski nie jest nastawiony negatywnie do Watykanu. Jak każdy kościół, nie lubi, gdy mu ktoś włazi na teren, ale to nie znaczy, że KK nie może pomóc.
W zasadzie to już bez znaczenia, po tym, jak usłyszałem, że KK ma zapłacić odszkodowania w Kanadzie 30mln dolarów i rzekomo tych pieniędzy nie ma (zebrał 5 mln) a tymczasem pokutna (???) wizyta papieża na kosztować coś koło 30mln dolarów