Wpis z mikrobloga

Cześć,
krótkie pytanko w ankiecie. Szukam mieszkania w Krakowie na własny użytek, ale za parę lat zapewne pójdzie na wynajem. Zwracam szczególnie uwagę na lokalizację. Chcę być w miarę blisko centrum, mieć dobrą komunikację publiczną i sensowną okolicę (mam tutaj bardziej na myśli bliskość sklepów, a nie widok z okna).
Dzięki za wszelką pomoc.

#krakow #nieruchomosci #mieszkanie

Jakie miejsce na mieszkanie w Krakowie jest najlepsze?

  • Mateczny 12.8% (10)
  • zachód Krowodrzy (Buszka/Przybyszewskiego) 10.3% (8)
  • Grzegórzki Wschód 17.9% (14)
  • północ Krowodrzy 25.6% (20)
  • Zabłocie 33.3% (26)

Oddanych głosów: 78

  • 8
  • Odpowiedz
@1M1k3: sam siedze w branzy nieruchomosci i powiem ci ze najlepszy stosunek do ceny - lokalizacji - wynajmu - ROI moim zdaniem jest na starym podgórzu i grzegórzkach. Zabłocie, czy Czyżyny są za drogie. Okolice Matecznego (ul. Rydlówka) to straszne kurniki w tym momencie. Takze bardzo dobre ceny i łatwość wynajmu sa na ruczaju - tej starej czesci, jak i chmieleniec/czerwone maki. Ja sam mieszkam/wychowalem sie na krowodrzy (tej czesci lizej
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz @bartez_94 @Twajdy
serio te Grzegórzki są takie ok? Obserwuje parę mieszkań w okolicach ulicy Grzegórzeckiej, na wschód od ronda grzegórzeckiego, ale jakoś cena/jakość tych mieszkań mi nie odpowiada. Chyba Mateczny mi pasuje najbardziej, ale akurat tam nic ciekawego do kupienia teraz nie ma. Największą wartość dla mnie ma zachód i południowy zachód Krakowa, dlatego te Grzegórzki znajdujące się na wschód od rynku tak średnio mi leżą - może dlatego bo gorzej
  • Odpowiedz
@1M1k3: Nie wiem czym się poruszasz, gdzie bywasz, w jakie miejsca jeździsz.
Ale mateczny to dramat jeśli chodzi o korki często. Jest bardzo głośno, mimo dużej ilości tramwaji i autobusów - wiele miejsc musisz się specjalnie przesiadać. Wbrew pozorom dojazd na hute nie jest taki super, bo musisz jechac jeden przystanek od matecznego aby sie presiasc na kolejny autobus na Podgorze SKA i stamtad na hute, albo jechac na lagiewniki na
  • Odpowiedz