Wpis z mikrobloga

Jest duże ryzyko uszkodzeń jak zamówione panele przyjechały na palecie, ale ułożone poziomo jeden na drugim? Obejrzałem wszystkie i niby są w porządku. Zdarzyło się komuś, że dojechały w taki sposób?
#fotowoltaika
  • 23
  • Odpowiedz
@JohnMatrix: Zrób fotkę i reklamuj. To nie ma prawa tak wyglądać - za mało taśm i słabo pozaciągane to się przesunęło albo co gorsza ktoś tak zapakował. Możesz spisać protokół szkody od przewoźnika.
  • Odpowiedz
@Mateos2: To nie są moje wymysły, tylko fakty. Zrobiłem na panelach reca kilka MWp na mikroinstalacjach i zawsze były transportowane poziomo. Tylko na rogach nie było założonych papierków, a plastikowe przekładki, które trzymały wszystkie panele w odpowiednim miejscu, żeby się nie przesuwały
  • Odpowiedz
@qwerty93: ogólnie, jeśli chodzi o pakowanie, to od roku krytycznym stało się oszczędzanie na frachcie który podrożał o 1600%
Paleta spakowana na płasko praktycznie uniemożliwia stackowanie a to oznacza potężna stratę na kosztach.
Jeśli położysz na sobie palety pakowane pionowo to nacisk się rozkłada. Jak panele są spakowane na płasko to nie ma takiej opcji.

Były prowadzone badania przez m.in. AGH (a dokładnie PAN) jaka jest różnica paneli które jechały
  • Odpowiedz