Wpis z mikrobloga

Ukraina może otrzymać zachodnie odrzutowce i szkolenie pilotów, aby pomóc w konflikcie z Rosją, powiedział szef sztabu Sił Powietrznych USA gen. CQ Brown, Jr, ale nie wie dokładnie, jakiego rodzaju byłyby to odrzutowce.


Szkolenia już trwają

Przewodniczący połączonych sztabów gen. Mark Milley - w osobnym wystąpieniu w środę - podkreślił, że żadne decyzje nie zostały podjęte.

Podczas środowego spotkania Aspen Security Summit w Aspen w stanie Kolorado, Brown zasugerował, że pomysł wysłania zachodnich odrzutowców na Ukrainę jest obecnie rozważany.

"Są amerykańskie [odrzutowce], jest Gripen ze Szwecji, jest Eurofighter, jest [francuski] Rafale. Więc jest wiele różnych platform, które mogłyby trafić na Ukrainę" - powiedział w odpowiedzi na pytanie, czy USA mogłyby być skłonne sprzedać lub dostarczyć Ukrainie amerykańskie odrzutowce. "Nie mogę powiedzieć dokładnie, co to będzie" - dodał.


https://www.defenseone.com/threats/2022/07/the-d-brief-july-20-2022/374696/

i jeszcze komentarz/cytat z kolejnej wypowiedzi

USA byłyby otwarte na dyskusję o przekazaniu Ukrainie swoich samolotów ataku naziemnego A-10 "Warthog" - poinformował sekretarz ds.

@usairforce zaznaczył. Frank Kendall wymienił starzejące się samoloty wojenne jako jedne z tych, które Siły Powietrzne będą porzucać, aby skupić więcej dolarów na nowoczesnych programach. Zapytany, czy USA mogłyby przekazać A-10s Ukrainie, the @usairforce

Secretary Frank Kendall powiedział #aspensecurity to zależy od Kijowa i jego potrzeb: "Będziemy otwarci na dyskusje z nimi na temat tego, jakie są ich wymagania i jak moglibyśmy je zaspokoić"


Ja bym właśnie najbardziej stawiał na A-10. Ukraina stosuje Su-25, ale ilość części zamiennych jest ograniczona. Zapasy bomb i rakiet też nie jest zbyt duża. Wczoraj trafiłem już na informacje, że ukraińskiej armii skończyły się już prawie całkiem pociski kalibru 152 mm. Więc coraz bardziej polegają na zachodnich systemach artyleryjskich. Z lotnictwem będzie niedługo podobnie A-10 może zastąpić Su-25

A-10 jest wyposażony w możliwość przenoszenia bomb naprowadzanych przez GPS i laser, takich jak GBU-39 Small Diameter Bomb, bomby serii Paveway, Joint Direct Attack Munitions (JDAM), Wind Corrected Munitions Dispenser oraz bomby szybujące AGM-154 Joint Standoff Weapon.[81] A-10 zwykle latają z podajnikiem ALQ-131 Electronic countermeasures (ECM) pod jednym skrzydłem i dwoma rakietami powietrze-powietrze AIM-9 Sidewinder do samoobrony pod drugim skrzydłem.[82]


W mojej opinii przekazanie A-10 to opcja minimum rozważana przez Amerykanów. Szczególnie że amerykański mon próbuje pozbyć się A-10 od laty

==============================
Zbiórka na karetkę dla szpitala
Zrzuta na polskie drony dla Ukrainy
#rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #donbaswar
Pobierz Aryo - > Ukraina może otrzymać zachodnie odrzutowce i szkolenie pilotów, aby pomóc w ...
źródło: comment_1658384194CMWVae9jP3Drdy6Nly49Z4.jpg
  • 72
@Towarzysz_Moskvin:
Argumentow nie podales zadnych. Bombami jak najbardziej mozna atakowac cele nawet silna obrona plot, po uprzednim jej zduszeniu (nie mylic ze zniszczeniem). Dokonywano takich atakow w historii lotnictwa wielokrotnie, do wykonywania takich atakow nowoczesne lotnictwo jest przygotowane i odpowiednio wyposazone. Rosyjskie, w teorii, rowniez. Poniewaz takimi wlasnie mozliwosciami sie rosjanie wielokrotnie chwalili.

Gdybys mial podstawowa wiedze w temacie... to bys takie rzeczy wiedzial. Ale nie masz, a mnie sie nie
@Makak87:

Argumentow nie podales zadnych, bombami jak najbardziej mozna atakowac cele nawet silna obrona plot, po uprzednim jej zduszeniu (nie mylic ze zniszczeniem). Dokonywano takich atakow w historii lotnictwa wielokrotnie, do wykonywania takich atakow nowoczesne lotnictwo jest przygotowane i odpowiednio wyposazone. Rosyjskie, w teorii, rowniez. Poniewaz takimi wlasnie mozliwosciami sie rosjanie wielokrotnie chwalili.


No popatrz wiązało by to się jednak z uzyskaniem kompletnego panowania w powietrzu (poprzez unieszkodliwienie lotnictwa i plotu)
Tak więc znów mieszasz supremacje z panowaniem ale nie będe ci po raz n-ty tej subtelnej różnicy wyjaśniał.


@Towarzysz_Moskvin:
Typie, calosci juz nawet mi sie nie chce czytac. Wez ty sie moze zapoznaj z podstawowa terminologia wojskowa zanim sie zaczniesz na powazne tematy wypowiadac. Sadzisz tu chochola za chocholem to chociaz zadbaj o forme.

Pisz dalej, dobrego, smieszkowego contentu nigdy dosyc. Zwlaszcza w wykonaniu takiego vikopowego eksperta jak ty.

A teraz
@Makak87: Ja w przeciwieństwie do ciebie cumplu nie strugam eksperta ale podsumujmy twoje argumenty:

-Łoooo panie tajemnej terminologi pan nie znasz ale jakiej to już nie powiem
-Ratunku Chochoł
-OP jest głupi
-XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
-Poczytaj se gooogle bo są setki przykładów ale żadnego nie podam

A to tylko ostatni post ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Towarzysz_Moskvin:
Ostatni raz tu odpisuje, wytlumacze, moze sie czegos dowiesz.

A) Air superiority - is defined as being able to conduct air operations without
prohibitive interference by the opposing force

Osiagnieto ten stan? NIE, sam pisales o lotach mysliwskich Ukraincow wiec sie teraz nie wykrecaj parodysto. O obronie plot nawet nie wspominam.

B) Air supremacy - goes further, wherein the opposing air force is incapable of
effective interference.

Osiagnieto ten stan?
@Makak87: Literatura fachowa zwana na szybko zwertowaną wikipedią? XD

No i pierwszy raz się do tego odnosisz widze mamy postęp.

Tak nawiasem czemu całości nie zacytujesz znafco?

Air supremacy is the highest level, where a side holds complete control of the skies. It is defined by NATO and the United States Department of Defense as the "degree of air superiority wherein the opposing air force is incapable of effective interference".
Air
@Towarzysz_Moskvin:
No i sie wlasnie orasz wlasnym zrodlem. XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

komedia, masz tego wiecej?

Samozaoranie level pro, a widze ze sie dopiero rozkrecasz.

PS
Nie wiesz, nie znasz sie, nie masz wiedzy na temat lotnictwa, systemow uzbrojenia oraz zasad prowadzenia walki powietrznej
@Makak87: W którym wyraźnie pisze

It is defined in the NATO glossary as the "degree of dominance in [an] air battle ... that permits the conduct of operations by [one side] and its related land, sea and air forces at a given time and place without prohibitive interference by opposing air forces".


Podrecznik nato to ty żeś widział na półce u Bartosiaka. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

A
@Towarzysz_Moskvin:

: I ile z tych 200 lotów dziennie przechwytują? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Do tego chochopa juz sie odnioslem XD.

Nie wiesz, nie znasz sie, nie masz wiedzy na temat lotnictwa, systemow uzbrojenia oraz zasad prowadzenia walki powietrznej

EOT juz ostatecznie, dobrej nocy, dzieki za smieszkowy content. Vikopowi eksperci hak zwykle nie zawodza.

Nie odpisz ci tutaj wiecej, ale pewnie wroce jutro poczytac te twoje spierdoanalizy.
@Makak87: Cóż ja też już kończe bo wyraźnie się zapętliłeś z tymi XD no i nie za bardzo możesz w angielski. Z fartem cumplu.

A zanim uciekniesz daj znów ten fragment o przechwytywaniu bo nie moge znaleźć a bym się troche przed snem jeszcze pośmiał.Bo chyba nie masz na myśli tego w którym potwierdzasz definicje?

Poniewaz ukrainskie lotnictwo mysliwskie jest zbyt slabe zeby nawiazac walke z nowymi rosyjskimi maszynami ktore maja