Wpis z mikrobloga

hej, mam trochę lamerskie #kiciochpyta :

pytanie może bardziej z kategorii #windows, ale pewnie też #pcmasterrace

uszkodziła mi się taśma panelu LED w lapku HP G8 (Ryzen 5300U) W10 Pro. Wysłałem więc na gwarancję, uprzednio wymieniając dysk SSD M.2 na czysty. Z lapka wyjąłem swój dysk, ze swoim systemem, działającym na tym lapku, na którym były moje dane. Wiadomo - dla bezpieczeństwa.

Po powrocie z serwisu zainstalowano na czystym dysku SSD system win10. No ale chciałem wymienić z powrotem dysk na swój. Wsadziłem go i nie bootuje. W biosie jest ustawiony windows boot manager tego dysku jako domyślny boot. Dodatkowo z menu bootowania też wybierałem ten boot, ale efekt jest zawsze ten sam - uruchamia się menu z FreeDoS lub dokumentacją HP (zobacz obrazek).

Natomiast jak podłączyłem sobie ten dysk do stacjonarki i wskazałem ten sam windows boot manager jako źródło bootowania, to windows uruchamia się tam normalnie z tego dysku na stacjonarce.

No klops, bo nie wiem jak zmusić lapka HP żeby bootował z tego dysku bez reinstalacji. Może komuś świta jak by to ugryźć?
#komputery #serwispc
majk3l - hej, mam trochę lamerskie #kiciochpyta :

 pytanie może bardziej z kategor...

źródło: comment_1658305437nmtziGLdLMlnp2fubhvda6.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Ashvili: w UEFI tylko urządzenie bootujące zmieniałem na właśnie ten dysk. Wydaje się, żę to załączone menu to jakieś wbudowane w laptop HP i po prostu lapek nie bootuje z tego dysku.
  • Odpowiedz
@majk3l: UPDATE: problem rozwiązany - trzeba było włączyć jakiś Secure boot /TPM

Wywala błąd na początku, ale przynajmniej system bootuje.
  • Odpowiedz