Wpis z mikrobloga

Cze, mam pytanko, pozbywał się kiedyś ktoś bąbelków powietrza z chłodzenia wodnego do procesora? Mam Corsair h115i platinum od jakoś ponad roku i wszystko było git, wczoraj komputer sobie siedział otwarty, ja oglądałem TV i nagle pompa od chłodzenia zaczęła bardzo głośno chodzić (dosłownie jak odkurzacz), zresetowałem apke Corsaira iCUE i od tamtej pory na opcji Quiet jest taki dziwny dźwięk, kojarzy mi się ze starymi dyskami HDD, w necie wyczytałem że to właśnie bąbelki powietrza, na ustawieniach Balanced i Extreme nie ma tego dźwięku ale no wtedy głośniej chodzi pompa. Przechyliłem kompa na bok i wtedy nie słychać tego dźwięku ale jak postawiłem to wrócił. Niestety nie może komp ciągle leżeć bo nie mam za bardzo miejsca, udało się kiedyś komuś to naprawić albo miał podobny problem? ;D
#corsair #komputery #pcmasterrace
  • 13
  • Odpowiedz
pozbywał się kiedyś ktoś bąbelków powietrza z chłodzenia wodnego do procesora?


@beauty_in_death: tak, każdy kto ma "custom loop" ( ͡° ͜ʖ ͡°) oczywiście nie mówimy tutaj o fizycznym usunięciu powietrza, a jedynie o zebraniu go w najwyższym punkcie układu chłodzenia.

Upewniasz się, że wszystko w obudowie jest solidnie dokręcone, a potem (przy włączonym zasilaniu) obracasz obudową na boki.
gomjeden - > pozbywał się kiedyś ktoś bąbelków powietrza z chłodzenia wodnego do proc...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@beauty_in_death: ok, to najprostszy sposób to położyć kompa na plecach, trzymać chłodnicę pionowo w górze i stukać delikatnie w pompę odpaloną na 100% wtedy całe powietrze powinno uciec do góry.
I jako, że wybrany przez Ciebie model nie ma zaworka uzupełniającego to niewiele więcej zrobisz.
  • Odpowiedz