Wpis z mikrobloga

@eklektyczny: mogę napisać tylko o ropie - obserwacja bo szuramy po górnym poziomie trendu spadkowego i myślę że jeżeli dojdzie do oporu przy 101,50 i go przebijemy możemy dolecieć do 104 i później dół myślę że poniżej 90 ale to tylko moje obserwacje bo równie dobrze może już dzisiaj zlecieć po delikatnym podbiciu jeżeli nie będzie dużego volumenu do wzrostu.
Jak widzicie ruchy na surowcach? To czas żeby dobierać shorty, czy jedynie obserwacja


@eklektyczny: Ja obserwuję metale i jest trochę sprzecznych sygnałów (czyli pewnie konsolidacja). Pallad down, miedź up, złoto down, srebro up. Palladu nie zagram, złoto i srebro mam trochę S, na miedzi bez pozycji i oczekujące S mam daleko, bo przy 3,78 ¢/lb
ale chciałabym ponownie wskoczyć na miedź oczywiście w jedynym wskazanym kierunku w dół.


@eklektyczny: Miedź bardzo dobrze płaciła, a teoretyczny zasięg ruchu ze smiesznychkresek widziałem na 3,09. Minimum było 3,12, więc potencjał tego zjazdu można uznać za wyczerpany. Ruch był bez korekt i dość łatwy, teraz więc kolejne podejścia do esek nie muszą już tak gładko wyglądać.
Jak sprawdzam trafność trejdów na metalach odkąd zaczęła się miedziowa zwała (zacząłem shortować