Wpis z mikrobloga

U nas w domu rano jest do wytrzymania jeśli chodzi o ciepło. Czy może zamknąć okna na cały dzień żeby ciepło nie wchodziło do środka? Idę do pracy i chce żeby się za bardzo nie nagrzało w mieszkaniu.
#upaly #upal #lato
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kopek zamykac i zasłaniać

Kupiłem ostatnio z błędu cenowego na Amazonie jeszcze zasłony termo to w podobnych warunkach mam 2 stopnie mniej niż przed zmianą zasłony
  • Odpowiedz
@kopek no, no :) trzeba zamknąć ale to nie zawsze działa. U mnie w mieszkaniu to daje niewiele. I tak jest mega gorąco a do tego zaduch jest dramatyczny. Zatem po kilku próbach jednak mam otwarte lufcik, kupione wiatraki i tak sobie wegetuję.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sshr: jakie dla was wszystko jest oczywiste i zero jedynkowe. Ja #!$%@?. U mnie pomimo zamkniętych okien i zasłoniętych rolet które odbijają promienie słoneczne nadal jest gorąco. Dopiero klima pomaga.

Ale ekspert wypokowy stwierdził
  • Odpowiedz
o pracy i chce żeby się za bardzo nie nagrzało w mieszkaniu.


@kopek: W nocy gdy temperatura powietrza spada należy otworzyć. W dzień zasłonić rolety i szczelnie zamknąć.
  • Odpowiedz
@kopek: Rano (ale mam na myśli 6 lub wcześniej, a nie 8) otwierasz wszystkie drzwi balkonowe i okna żeby przewietrzyć porzadnie chałupę. Reszte dnia, do czasu aż temperatura nie będzie akceptowalna - wszystko zamknięte. Nie wiem jak duży i jak dobrze wyizolowany masz dom, ale dużo da się na tym ugrać. Moi rodzice w domu na wsi dużo lepiej żyją w upały niż ja w mieszkaniu w mieście.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
U mnie pomimo zamkniętych okien i zasłoniętych rolet które odbijają promienie słoneczne nadal jest gorąco.

@jestem_legenda: rolety wewnetrzne? Nic dziwnego, że gorąco, bo cieplo 'zamykasz' między roletami a szybą i ono działa jak grzejniczek ogrzewając całe mieszkanie. Lepsze będzie zasłonięcie okien od zewnątrz - roletami, folią, markizą, głupim kocem.
  • Odpowiedz