Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jest jakiś patent na zmuszenie/zachęcenie/podpuszczenie Orange do dociągnięcia brakującego 100-200m światłowodu ?

Środek miasta wojewódzkiego, 500m od rynku, a od czasów wejścia Neostrady nic nie zrobili z okablowaniem, jak w suchy ciepły dzień uda się 21Mbit zestawić to święto... Jak przychodzą robić testy to im 25-30Mbit wychodzi, ale nie jest to stabilne...
Oczywiście sprzedawane to jest jako łącze "do80Mbit"

Innych dostawców brak. Tzn oczywiście, kazdy, Netia Plus T-Mobile Polsat i coram - podpiszą chętnie umowę , która realnie realizują na łączu dzierżawionym od Orange... Które chodzi j.w.

LTE/GSM nie chce bo działa też tak średnio (brałem na testy), pozatym Netflix, CCTV, VPN i inne głupoty powodują że obecne łącze jest praktycznie ciągle wysycone 100%, i generuje około 200-250GB ruchu dziennie.
Fajny byłby duży upload i stale IP (które mam teraz, bo nadal dziedzictwo usługi DSL z czasów Neostrady, z 8 publicznymi IP stałymi it'd)

#orange #swiatlowod #isp #opole
  • 23
  • Odpowiedz
@wojciech_s: Ja pamiętam, że z Orange mieli kompletnie wylane na mój rodzinny dom, że niby ciężko przeprowadzić kabel, że kosztowne itd.

W końcu w rejonie pojawił się jakiś mały lokalny dostawca i okazało się, że wszystko się da i wszędzie się da.
  • Odpowiedz
@hrumque: miałem kiedyś podobną sytuację, tylko że 30 metrów do pociągnięcia w drożnych kanałach. Nawet oferowaliśmy, że sami to zrobimy na swój koszt, żeby tylko nas wpięli u siebie.

2 lata prób przez infolinię, osobiste wizyty, zgłaszanie usterek. Próby załatwiania sprawy przez obu naszych opiekunów klienta biznesowego. Bezpośrednio od dołu przez podwykonawców-instalatorów, kierowników i ich szefów. Od góry - łącznie z osobistymi spotkaniami naszej dyrekcji z wicedyrektorem regionu Orange. Nic nie
  • Odpowiedz
@hrumque: moje doświadczenie, też w Opolu: zgłosiłem popyt na stronie UKE, po ok. 1.5 roku dostałem telefon od handlowca Orange i założyli na całej ulicy. Możliwe, że popyt UKE nie miał nic do tego i po prostu mieli tę rozbudowę w planach ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 1
@hrumque 3 zaprzyjaźnione firmy od lat bezskutecznie walczą o doprowadzenie światełka na odcinku max 50m od istniejącej instalacji, bezskutecznie (podwórza na Wrocławskiej, Oleskiej, Budowlanych)
W 1 wypadku się dogadali z firmą obok, do której Orange miał doprowadzone przyłącze że wezmą internet na siebie, a dalej sami położyli skrętkę w peszlu zakopanym w ziemii..
  • Odpowiedz
może po prostu prawnie nie mogą postawić infrastruktury tam?

Mają - studzienki swoje własne, i "na skrzyżowaniu" dwie wielkie szafy, ze studzienkami robią ogromne problemy wszystkim innym dostawcom, którzy by chcieli w nich dzierżawić miejsce, i dlatego nikt nic tu nie oferuje (bo by musiał kopać obok swoje własne)

może im się nie opłaca? do ilu osób by on docierał?

Im sie nigdy nic nie opłaca, najlepiej kosić kasę z tego co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DaneOsobowe: a weź nawet nie denerwować

Dostępne dsl: tylko Orange i Netia.
W Netii wpisuje adres:

W Twoim regionie nie oferujemy jeszcze internetu stacjonarnego


Radiowe - dwa po wifi. Z tego jeden z firmy co nie istnieje, a drugi z jakiegoś januszeksu. Jak działa internet w środku miasta, dostarczany po wifi to nie muszę ci chyba tłumaczyć... Plus brak możliwości publicznego IP ( już nie mówiąc o stałym) też wiele mówi....
  • Odpowiedz
Jak działa internet w środku miasta, dostarczany po wifi


@hrumque: da się zrobić dobrą radiówkę ;) sam obecnie korzystam z radiówki ~130/100mbit, a tylko tyle, z racji, że akurat nie było wolnych anten w AC... ew możesz pokombinować czy nie masz jakiegoś znajomego z wizualną widocznością gdzie jest dostęp do usług szerokopasmowych i zestawić do siebie most
  • Odpowiedz
@hrumque Mieszkam na pewnym osiedlu gdzie praktycznie nie ma swiatlowodu, są tu mieszkania wielorodzinne i ulicami zbieraliśmy petycję o przekonanie swiatlowodu - nic. Od trzech lat siedzę na LTE, prędkość 30-40mbit, ping jak siedzę sam to z 55-63 wiec nie jest źle, ale pobieranie czegoś czy granie na pingu 30ms jak normalny człowiek to odpada. W moim rodzinnym mieście 6k mieszkańców wszedzie swiatlowod pociągnięty a miasto wojewódzkie nie potrafi dobrze pociągnąć infrastruktury
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hrumque: Pokaż zdjęcie co to za skrzyneczka. Wówczas będziemy można się dowiedzieć czy infrastruktury należy do OPL, SI czy może kogoś innego.
  • Odpowiedz
@Kefaveli: Granie na pingu 30mbs to problem? Niezle #!$%@? a problem z lte to problem stabilnosci, raz masz 30mbs innym razem masz 3 i co z tym zrobisz? Ewentualnie zmienisz operatora ktory za miesiac czy tydzien tez sie zapcha a prawdopodobnie jeszcze szybciej w godzinach szczytu o 22 tego samego dnia :).
  • Odpowiedz