Wpis z mikrobloga

Poważne kłopoty ma Nowa Konfederacja, którą ktoś kto interesuje się sytuacją na świecie raczej zna, a jak nie zna, to znać powinien, bo publikuje mnóstwo wartościowych treści dotyczących geopolityki przy współpracy z najlepszymi ekspertami:

szanowni państwo, drodzy przyjaciele,
planowałem zaprezentować wam w tych dniach pewną świetną wiadomość. niestety, życie potoczyło się inaczej - i mam tym razem informację bardzo złą. najlepiej byłoby ją przemilczeć. jednak zawsze komunikowaliśmy się z wami jako nowa konfederacja otwarcie i transparentnie - chcemy by tak było nadal. potrzebujemy też waszego wsparcia.

mimo lat dynamicznego rozwoju, ogromu pracy na rzecz silnej i mądrej polski zebrały się nad nami czarne chmury. nowa konfederacja z powodu działalności na jej szkodę przez jedną z pracownic, która skutkuje stratami na ponad 500 tys. zł - stanęła przed największym kryzysem finansowym w swojej historii. w jego efekcie przeżywamy konieczność bardzo głębokich cięć kosztów i jednocześnie - poważnego zadłużenia. pracę straciło czterech pracowników (prawie jedna trzecia całego zespołu). musieliśmy zawiesić do odwołania wypłacanie wierszówek autorom. konieczne było też poważne ograniczenie liczby organizowanych debat. to - obok np. zawieszenia pensji prezesa nk - tylko kilka przykładów z trzynastopunktowego pakietu oszczędnościowego, który jest od kilku dni wdrażany, a oznacza blisko 60 tys. zł cięć w wymiarze miesięcznym. i jest niestety koniecznością. stracone pieniądze - będące efektem wieloletniej ciężkiej pracy wielu osób - są niemożliwe do szybkiego odzyskania. wątpliwe, czy uda się je odzyskać kiedykolwiek.

stanęliśmy przed dramatycznym dylematem: zamknąć nową konfederację czy podjąć wielki trud jej ratowania. zespół nk jednomyślnie wybrał to drugie, demonstrując zarazem niesamowitą solidarność i poświęcenie. mam nadzieję, że, w miarę możliwości, dołączycie.

wprowadziliśmy natychmiastowe działania naprawcze, uniemożliwiające powtórzenie podobnych zjawisk w przyszłości. opracowaliśmy i wdrożyliśmy plan antykryzysowy, dający nadzieję na stopniową odbudowę. uruchomiliśmy też proces głębszego namysłu nad kształtem nk, do którego was zapraszamy. uważamy, że wyjście z tego kryzysu finansowego jest możliwe. dokładamy do tego wszelkich starań. jednocześnie, wprowadzając niezbędne ograniczenia, działamy dalej na rzecz kształtowania polskiej kultury strategicznej. notabene, nadzieję daje także to, że nasze zaangażowanie w pewną inicjatywę - będące podstawą wspomnianej świetnej wiadomości - udało się mimo tego głębokiego wstrząsu ocalić. stwarza ono ogromne, nowe możliwości, o czym więcej wkrótce. ale by wyjść z kryzysu finansowego konieczna jest też wasza pomoc i wsparcie!

prosimy o rozważenie możliwości wsparcia nowej konfederacji. bardzo potrzebujemy zarówno jednorazowych darowizn (na spłatę długów i odzyskanie płynności finansowej), jak i stałych zleceń przelewów (dla wzmocnienia przychodów i odmrożenia rozwojowych wydatków). to najważniejsze teraz i najlepsze dla nas formy pomocy. ale można wspierać nk także poprzez zakupy naszych książek i abonamentów, najlepiej w większej liczbie (także dla rodziny, znajomych etc.). oraz poprzez pomoc w popularyzacji naszej kampanii: "pomagam nk".

co do konkretnych możliwości wsparcia - dam linki w komentarzu.

będziemy wdzięczni, jeśli pomożecie nk w tym trudnym czasie. wierzymy, że przejdziemy przez ten kryzys wspólnymi siłami. uważamy, że kontynuacja misji nk warta jest poświęceń.

dziękuję za wasz czas. i może także - za wsparcie.

p.s. prośba o udostępnienia wpisu.

Źródło: https://www.facebook.com/100000097310089/posts/pfbid02eG988MqgcmHt46rWhZfUs8TN3J6auNq8SJKFWGxq7DBV77utwfqBv7JHztcue1ssl/

#nowakonfederacja #swiat #ksiazki #geopolityka #bartosiak
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smierdakow:
Ciekaw jestem czy specsluzby rosyjskie mogly miec w tym udzial. Wszystkim smieszkujacym ktorzy maja mnie zamiar zapytac o to czy te sluzby sa teraz z nami, w tym watku, polecam zapoznac sie historia OSW.
  • Odpowiedz
@smierdakow: Jedno z niewielu miejsc w Polsce gdzie uprawiana była rzetelna praca intelektualna nad obecnym porządkiem międzynarodowym i roli w nim Polski. Mam nadzieję że Radziejewski przejdzie przez tę próbę zwycięsko.

@Makak87: Też mi taka myśl mignęła, brak poważnej debaty w Polsce to idealny scenariusz dla ruskich (zresztą dla naszych sojuszników poniekąd też...). Bez takich Nowych Konfederacji zostanie nam pospolityczny, emocjonalny jazgot w przestrzeni publicznej.
  • Odpowiedz