Wpis z mikrobloga

Mirko pomusz

Kupiłem nowego laptopa Huawei matebook d16 r5. Przy pierwszym uruchomieniu na fabrycznym systemie wszytko działało tip top. Przystąpiłem do personalizacji, czyli format, dzielenie partycji wedle moich potrzeb, instalacja dwóch systemów operacyjnych, windows 10 i Linux.

I pojawił się problem z brakiem dźwięku i nie działającym czytnikiem odcisku palca. To, że na Linuxie karta dźwiękowa nie będzie działała to wiedziałem już wcześniej, ale dźwięku nie ma również na windowsie.

W menadżerze urządzeń wiszą dwie pozycje do których system nie może znaleźć sterowników, czytnik odcisku palca i Audio controller. Ale w zakładce dźwięk, jest normalnie zainstalowany sterownik AMD high definition audio, oraz ESAuDriver.

Wypróbowałem wszelkie sposoby z google, i nic nie rozwiązuje problemu.

Mam jeszcze 7 dni na ustawowy zwrot bez podawania przyczyny, ale wolałbym zostawić sobie ten komputer bo jest świetny. #komputery #kiciochpyta #windows10
Gadgetztan - Mirko pomusz 
 
 Kupiłem nowego laptopa Huawei matebook d16 r5. Przy p...

źródło: comment_1658215231WLjuwTJklGmKsdqk7TKIRs.jpg

Pobierz
  • 18
@atlantycki: Driver booster i z 5 innych tego typu programów. Instalują sterowniki do tych urządzeń ale te urządzenia mimo wszystko nie działają.
W PCmanager pojawia się komunikat o niemożności zainstalowania sterowników
@UzytkownikBezKonta: Coś ty. Mało tego, to ostatnio przestało wykrywać dysk. Laptop leżał 3 dni w uśpieniu, a gdy go otworzyłem, zobaczyłem komunikat "no disc detected". Najlepsze, że po kolejnych trzech dniach samo się naprawiło. Ale odrazu poleciała kopia zapasowa