Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staggermeister_: Może to powiązane ze słynna akcją swego czasu na grupach dyskusyjnych w usenecie. Trafiła się tam grupka trolli reklamujących pogwałcenie wszystkich, asad ortografii pod hasłem "nowe społeczeństwo - nowa ortografia". Wg nich pozbywamy się podwójnej pisowni i zostaje "u, ż, h" i tak piszemy. Zostali dość szybko zredukowani dzięki filtrom i "plonkownicy". Tu mogą być jakieś resztki i niedobitki, a gimbaza ciągnie za nimi "bo to przecież rewolucja".
  • Odpowiedz
Błąd zupełnie bez znaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@TheGreenBastard: Pewnie, każdy błąd w pisowni jest w sumie bez znaczenia. Jak ludziska zaczną używać słów zupełnie niezgodnie z ich znaczeniem i przeznaczeniem, to też będzie bez znaczenia - #!$%@? z tym, że wtedy nikt nikogo nie zrozumie, za to wtedy będziesz miał dużo okazji do pisania "ale inteligenty muszą się doczepić". ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@staggermeister_: a to nie wynika z tego, że klawiatury w niektórych telefonach nie usuwają automatycznie spacji przed znakami interpunkcyjnymi? Tzn. klawiatura wstawia wyraz/użytkownik wybiera z sugestii, dodawana jest automatyczna spacja, użytkownik wpisuje znak interpunkcyjny, spacja zostaje.
  • Odpowiedz
@matti05: nie wiem jak to jest w innych telefonach, ale w moim mam na przykład tak, że spacja wstawia się automatycznie dopiero, gdy zaczynasz pisać słowo. Po wyborze słówka spośród sugerowanych kursor zostaje na miejscu (na końcu danego słowa) i można wtedy normalnie postawić kropkę.

Mam iOS, Ale korzystam z klawiatury Google'a, a Androidy są chyba wciąż najpopularniejsze w Polsce.
  • Odpowiedz