Wpis z mikrobloga

Hej, jestem początkujący w #lego Dopiero kupiłem swój pierwszy zestaw - Hogsmeade. Mam kilka pytań do osób, które są już dłużej w tym świecie.

Czy po złożeniu zestawu rozbieracie go co jakiś czas, segregujecie części i układacie go znowu?
Czy łączycie np. 2-3 zestawy ze sobą i budujecie coś według własnej twórczości? Bardzo trudno potem wydzielić części do odpowiednich zestawów, aby z powrotem zbudować model jak z pudełka?

Interesuje mnie głównie budowanie scen z Harrego według własnej inwencji przede wszystkim chciałbym, aby budynki były głębsze niż w standardowych mniejszych zestawach.
Jaki zestaw powinienem rozważyć, aby miał jak najwięcej klocków do wykorzystania w Hogwarcie. Będąc laikiem wydaje mi się, że zamek 71043 może nie być taki uniwersalny jak się wydaje z racji na skalę mini.
Czy są jakieś sklepy specjalizujące się w klockach na wagę, ale w określonej stylistyce (HP)?
  • 3
@frontendowiec: jedne lądują od razu na półce, inne buduje kilka razy. Klocki do budowy czegoś swojego biorę z lego strora albo z zestawów classic.
Kup wszystkie zestawy z harrego, które są obecnie i trochę używanych. To co będziesz budował będzie w podobnej kolorystyce.
@frontendowiec: Najważniejsze pytanie to jakiego kleju zamierzasz używać. Wielu preferuje cyjanoakryl inni klej do plastiku. Ja jestem tradycjonalistą i preferuje cyjanoakryl, jednak klej do plastiku jest o wiele trwalszy. Jego wadą jest jednak to, że nadtapia klocki i mogą brzydko wyglądać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak serio to zbieraj jak chcesz, buduj co chcesz i kiedy chcesz. Nikt Ci nie powinien mówić jak masz czerpać radość z
@Lukasq: ale szukałbym jakiejś wskazówki jak rozbierać oryginalne budowle, żeby w miarę łatwy sposób później zbudować to samo. Czy np. najlepiej kolorami mniej więcej zbierać klocki do przegród w jakimś dużym pudełku czy rozmiarami? Albo z instrukcją iść i do oryginalnych woreczków wsypywać?