Wpis z mikrobloga

@litosciwy: mi pieniedzy nie brakuje, a raczej moja ciekawosc i ambicje mnie sklaniaja do poznawania nowych rzeczy

jak mialem 13 lat to programowalem pierwsze aplikacje na nokie dct3, w SDK wykonanym przez Polaka studiujacego w Niemczech ;p ehh piekna zajawka xd
  • Odpowiedz
sam se zamontował esp 32 w gniazdkach to bym


@litosciwy: mysle ze sam temat poprawnego odczytu i kalibracji wskazan z cewki indukujacej prady aby uzyskac miarodajne efekty pomiaru dla uradzen niskiej i duzej mocy jednoczesnie to moglaby byc niezla praca magisterska xd
  • Odpowiedz
@litosciwy: nie wiem czy mnie zycie cieszy tak naprawde, bo jak juz czowiek zobaczyl jaki ten swiat jest zepsuty i doswiadczyl tych wszystkich cierpien to nic juz nie jest takie jak kiedys ( ͡° ͜ʖ ͡°) pieniadze szczescia nie daja, ale rozwiazuja problemy i odpychaja czynniki powodujace zmartwienia
  • Odpowiedz
@litosciwy: wszystko zalezy w jakim wieku sie zacznie, ale zazwyczaj nie dalej niz majac 30 lat juz sie dobrze wie jak zycie smakuje, a nie smakuje dobrze, bo nawet jak u Ciebie dobrze to u rodziny/przyjaciol #!$%@?, a zazwyczaj #!$%@? u wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nikt nigdzie tak naprawde nie chce aby problemy zostaly rozwiazane ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten
  • Odpowiedz
@litosciwy: to jest oczywiste bo fizyka jest nieublagana, poza tym nawet jak uda sie zniwelowac bariery fizycznego ciala i swiadomosc bedzie wyjeta z czlowieka to i tak gdzies tam jest cos na wzor komputerowego hypervisora ktory w kazdym momencie moze ukrocic kazde dzialania ;p
  • Odpowiedz
@litosciwy: to juz byloby klonowanie, replikacja, a nie przeniesienie. Z dupy znawca jestem ale juz od lat wiadomo ze prady wystepuja w ludzkim mozgu, a narazie wiele wskazuje ze mozg pod pewnymi wzgledami pracuje troche analogicznie jak dynamiczna pamiec ram, ktora musi byc caly czas zasilana a jej zawartosc regularnie odswiezana, inaczej zycie danych sie zakonczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) duzo tez moze zalezec od nastepnej
  • Odpowiedz
@litosciwy: zeby cokolwiek takiego bylo mozliwe, potrzebne jest zrozumienie dzialania mozgu, narazie go nie ma, sa jedynie opisy obserwacji podczas pracy mozgu, jak bedzie reverse engineering zrobiony to sie wszystko wyjasni. My na pewno tego nie dozyjemy, a moze sie okazac ze to bedzie ta zagadka ktorej ludzkosc w kilka miliardow lat nie da rady wyjasnic xD innym ciekawym tematem jest jak zrobic zycie, nawet bardzo prymitywne? Obecnie wiemy to,
  • Odpowiedz
@brakloginuf: z tego co kojarzę, to już są zaawansowane wersje softu pracujące jak ludzki mózg, tutaj nie ma raczej niewiadomych, wiadomo jak to działa i można to zrobić jako softowa świadomość, dożyjemy ;) jest jeszcze neuralink, da się nawet odczytać z mózgu przybliżony obraz z oczu więc to kwestia paru lat
  • Odpowiedz
z tego co kojarzę, to już są zaawansowane wersje softu pracujące jak ludzki mózg, tutaj nie ma raczej niewiadomych, wiadomo jak to działa i można to zrobić jako softowa świadomość,


@litosciwy: chyba nie wiesz co piszesz :p to jak z tym pisaniem o sztucznej inteligencji, od lat 80 juz zaraz bedzie, a narazie sztuczna inteligencja w praktyce glownie opiera sie na nauczaniu maszynowym
  • Odpowiedz