Wpis z mikrobloga

Żegnajcie spadkowicze. Było miło.
Kredyt wzięty 550k, dom 250m2, działka 13ar w mieście powiatowym za 820k z rynku wtórnego. Wyposażona, w zasadzie tylko kolor ścian zmienię w sypialni. Operat na 880k, ale wyposażenie nie jest brane pod uwagę.
Umowę kredytową podpisałem w czerwcu jeszcze, więc łapie się na wakacje kredytowe. Rata owszem spora - 4200 + pomostówka 1.5% + ubezpieczanie na życie jakieś 250zł/msc ale damy radę.
Jeżeli inflacja tak się będzie utrzymywała wysoko, a WIBOR nie #!$%@? w kosmos to dom będzie się szybciej spłacał.
Mimo takiej krechy nadal jest zwolennikiem podnoszenia stóp. Jak WIBOR #!$%@? 15% to najwyżej zmienię pracę.
#nieruchomosci
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@InzynierSieci: grarki, zawsze warto jeśli tylko czujesz że to jest twoje miejsce
Niech ci (czy tam wam) się dobrze mieszka.

Tylko pytanie, dlaczego nie chciałeś kredytu ze stałym (przez 5 lat) oprocentowaniem ?
@running: Nie mam przekonania do tego, aby brać stałe na 8.5-9%, marżę w mBanku mam 1.46% nie osiągalną obecnie. Nastawiam się z żoną, na rok-dwa na możliwe nadpłacanie obniżając komfort życia. Jakieś nowe graty do domu poczekają - wakacje? Już mam zaplanowaną robotę koło domu przez żonę xD
Za rok pewnie WIBOR poleci (albo będzie POLONIA). Jestem świadomy ryzyka. Mimo wszystko nie wierzę, że WIBOR/POLONIA przekroczy 15%, gdzie problem z kredytem
@h080rg: Mam zarobki ponad 7k netto, czyli przeszedłem na mBank Intensive. Jakbym miał dom EKO (tam są wymagane świadectwa energetyczna, ale tutaj dom ma 18 lat) to zszedłbym o kolejne 0.2%.
Generalnie mBank przez krótki czas miał to 1.46%, teraz podnieśli przez wakacje kredytowe.
Wniosek kredytowy składałem 27 maja (przy czym oni to marżę obniżyli z 2 tyg. przed tą datą, a podnieśli coś w czerwcu), a umowę podpisałem 20 czerwca