Wpis z mikrobloga

Hej. Mam problem z moim MacBook Pro 16" i9 (2019). Podłączyłem go do zewnętrznego monitora 4k i godzinę potem tak się nagrzał, że dzięki wentylatorom prawie wystartował. W tym momencie praktycznie nic się nie dało z nim zrobić. Otwarcie przeglądarki trwało 30 sekund... Od TEGO momentu zaczęłī się problemy. Zaniosłem kompa do serwisu iMad. Stwierdzili zalanie (kilka kropek z liuqidu do papierosa). Wyczyścili i wymienili pastę. Problem cały czas powraca. Dysk był formatowany kilkukrotnie ze świeżą instalacją systemu. Zainstalowałem Turbo Boost Switcher (żeby wyłączyć Turbo Boost i wyeliminować jedną przyczynę). Zainstalowałem iStats. Teraz za każdym razem jak włączam kompa to po 10 minutach wentylatory dostają #!$%@?. Turbo Boost pokazuje zużycie procesora na poziomie 70-80% przy wszystkich temperaturach na poziomie 30-40'C. Co ciekawe Activity Monitor pokazuje zużycie procesora w tym samym czasie na poziomie 5%. W iMad chcą mnie naciągnąć na wymianę płyty głównej za 4000 PLN. Przeczytałem już milion postów na ten temat. Nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu. Czy ktoś ma pomysł lub podobny problem.
#macbook #apple #macbookpro
  • 7
@dawber: to nie jest tak, że jak coś jest uwalone z cpu czy baterią to robi underclocking i wyje cały czas? Wiele razy ten problem poruszał Louis Rossmann w swoich naprawach.