Wpis z mikrobloga

Gorąco odradzam korzystanie z GoDaddy

w skrócie :
- zakupiony pakiet domen,
- włączone autoodnawianie
- domeny umierają jednego dnia, wieczorem widzę maila, próbuję odnowić ręcznie - doliczana jest opłata 450 zł do każdej domeny, mimo informacji w FAQ, że można zrobić to bez opłat do 19 -tego dnia po wygaśnięciu domeny
- widzę, że każda domena ma w opisie, że kolejnego dnia będzie ponowna próba pobrania płatności.
- sprawdzam bank dla pewności - ostatnia nieudana transakcja płatnicza ponad 4 miesiące temu.
- kolejny dzień - komunikat o braku możliwości zapłaty zadeklarowanym środkiem płatności - klikam ręcznie, odnawiam, działa.
- dzwonię na infolinię, dostaje info, że nie mogłem odnowić bez dodatkowej opłaty, bo domeny nie miały włączonej opcji "autoodnawianie" - niestetety miały, Pan Radżesz na infolinii także mówi, że nie miałem - do dziś w systemie widzę coś innego.

załączam screeny, gorąco odradzam. z obsługą nie da się wyjaśnić, mówią co innego niż jest w FAQ - kopanie się z koniem.

Reasumując, uważam, że skoro FAQ mówi jasno, o dodatkowej opłacie po 19 dniach, a także jasno jest opisane w 3 punktach, że odnowienie domeny do 5-tego dnia jest w cenie "standard price", a rozmowa przez telefon wygląda tak: nie ważne, że jest 2 godziny po wygaśnięciu, naliczyliśmy opłatę dodatkową - ale FAQ mówi co innego - nie ważne, system naliczył opłatę dodatkową, nic nie mogę dla Ciebie zrobić - uważam, że GoDaddy zarobiło na jednej domenie w rok tyle, co pozostali rejestratorzy domen z których korzystam przez 7-8 lat.

ponadto potwierdzam to co było pisane wcześniej, migracja domeny jest praktycznie niemożliwa.

#godaddy #domeny #hosting
RudyKasztanek - Gorąco odradzam korzystanie z GoDaddy

w skrócie :
- zakupiony pak...

źródło: comment_1657847582gMcbQziQort59sgyS868MC.jpg

Pobierz
  • 2