Wpis z mikrobloga

0044/?

Z każdym kolejnym dniem, czuję większą ufność do podjętych przeze mnie decyzji i pokorę do rzeczy, które się wydarzyły.

Nieznacznie wzrosła również moja pewność siebie, a kolejne zajęcia na terapii wzbudzają moją ciekawość, zainteresowanie a nawet zaangażowanie.

***

W dniu dzisiejszym pracowaliśmy nad mechanizmami iluzji i zaprzeczeń.
Ciekawe zagadnienie, w którym ujrzałem swoje zachowania gdy byłem pod wpływem trawy, alkoholu czy grałem na automatach.

Wiele ze swoich zachowań i historii mogę przypisać do danych podpunktów, które charakteryzują się innym sposobem wymówki ale cel jest wspólny, ochrona swojego uzależnienia i wypieranie z pamięci negatywnych jego skutków.

Miłego wieczoru.

Niedawno minęło mi 48h bez nikotyny, czuję się dobrze. Piję zsiadłe mleko, kupiłem sobie 3 jabłka i kapuczinę w 3 różnych smakach.

Miłego wieczoru.

#niedajdupy #alkoholizm
o.....o - 0044/?

Z każdym kolejnym dniem, czuję większą ufność do podjętych przeze m...

źródło: comment_1657815995OdSITCorx6bxg0dYvpI1z6.jpg

Pobierz
  • 9
@oo__oo:
Z tych wszystkich praktyk utrzymania trzeźwości i ogarniania życia, najbardziej mi się podoba zapisywanie i odhaczanie zdań. Nawet już sprawiłem sobie terminarz i coraz bardziej brnę w to. Mamy różne sytuacje, ale uporządkowanie życia i zmaganie się z tym jest nam wspólne.

I jakoś idzie, wczoraj miałem koszmarny dzień, nawet nie dałem rady pójść na indywidualną i leżałem w łóżku ciągle, ale dzisiaj już jest lepiej. Mi na przykład też
@Lecerdian: Napisz coś więcej o zapisywaniu i odhaczaniu zadań. To nie jest tak, że po kilku dniach zawiesza się takie pisanie? Zadania zapisujesz na dany dzień czy do wykonania? U mnie to niestety po paru dniach upada.
@Eriana:
Nie ma w tym zbyt wielkiej filozofii. Takie planowanie i wykonywanie ma pomóc w odczuciu sprawczości, kierowania swoim życiem i w samym zrobieniu tych rzeczy. Mi właściwie pomaga jeszcze w pewnym poczuciu realności. Dla mnie to pewnego rodzaju ster, bo z nieogarnięciem mam problem nie tylko przez alko, a przez resztę swojej hałastry.

I przede wszystkim, co do tego zawieszania, to nie jest tak, że udaje mi się robić to