Wpis z mikrobloga

Kupuję rower szosowy. Jeżdżę dość rzadko - w sezonie 1-2 razy tygodniowo. Byłem w Decatlhonie i zainteresował mnie Triban RC120 - 2699 zł. Widzę również z podobnym zakresie cenowym Romet Huragan oraz znacznie tańszy Triban RC100. Na co zwrócić uwagę? Który rower byście polecali? Odpowiadając na ewentualne pytania: aktualnie pożyczam rower górski od żony i jeżdżę głównie po asfalcie, więc chce się przesiąść na coś lepszego ;-)
#rowery #decathlon #rower
  • 12
  • Odpowiedz
@AlezPanieMecenasie: nie bierz tego rometa () napęd 3x7, wolnobieg, opona 23c
za 120 przemawia to, że masz normalne klamkomanetki zamiast dziwnego dyngsa na środku kierownicy do zmiany przełożeń, dwa blaty i hamulce tarczowe. Ale na jednym i na drugim da się robić kilometry.
  • Odpowiedz
@AlezPanieMecenasie: decathlona ciężko przebić cenowo, reszta producentów to raczej się zaczyna bawić w szosy w okolicach 3k obecnie. Kross Vento 2.0 wygląda na przyzwoitą maszynę, ale to masz już 3,1k i nie wiem jak z dostępnością.
Możesz poszukać używki z jakimś ogarniętym znajomym, żeby ten rower obejrzał w jakim jest stanie coby na minę się nie wpakować. Jak Ci się nie spodoba to w obecnej sytuacji rowerowej sprzedaż go w podobnej
  • Odpowiedz
@Nie_znany: Ten Romet ma napęd 2x, ale fakt - wolnobieg.

@AlezPanieMecenasie: RC100 to duże kompromisy, szczególnie ta manetka na środku. No i to jest taki bieda road+, czy bieda gravel, bo opony to 32 mm. Jak na amatorską jazdę to może nawet lepiej, ale bardziej typowe dla szosy jest 28 mm.
  • Odpowiedz
@Nie_znany: Faktycznie, to Decathlonowi nie można ufać, bo u nich stoi:

Zastosowana w rowerze kompletna grupa Shimano Tourney 2 x 7

I w danych technicznych:

Manetki przód Shimano STA 073 2 speed

Manetki tył Shimano STA 070 7 speed

Przerzutka przód Shimano AFDA073M

Mechanizm korbowy Shimano FCA-073 50/34T 165/170 mm
  • Odpowiedz