Wpis z mikrobloga

Miałem #monitor benq 1920/1080 144hz i czułem zajebista płynność teraz mam monitor 1440p 144hz i nie czuje przeskoku z 60 do 144hz
A Windows i panel NVIDIA pokazują 144hz
I czy one nie są przeklamane? Bardziej ufam swoim oczom/okom niz właściwości monitora
Da się to jakość sprawdzić ?
2 . kiedyś na youtubku widzialem poradnik jakiś taki 10k wyświetleń podziemie i mlidziaszek pokazywał program gdzie to się robiło wszystko jakieś bardziej płynne ale niewiem czy to byly 1000/100hz czy inne wartości, ktoś cos zna?
#pcmasterrace
  • 19
@Buty_Na_Asfalcie: to czego się głupio pytasz? Oczami to sobie zrób kółko myszą i licz kursory jak pisałem. Jak nie jesteś pro graczem CSa czy w co tam teraz gimbaza gra to nigdzie indziej nie widać różnicy. Znaczy widać w tym że nie boli głowa i nie psuje się wzrok, mnie pierwszy solidny gejmingowy monitor uratował od okularów a już było źle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Buty_Na_Asfalcie: Grajac w lige na monitorze full hd masz w standardowych ustawieniach otwarte 240 fps bez vsyncu i Twoja karta mogla tyle wyciagac. Natomiast zwiekszajac rozdzielczosc do 1440p mocniej obciazasz grafike przez co masz mniej fps w lidze na otwartych fps. Ostatecznie odczuwasz lag, ktory jest logiczny, bo jest mniej klatek. Swoja droga, kupowanie minitora 1440p do ligii to glupota. Pozdro z fartem.
@Czapelek: to se śmiechaj, fakt jest faktem. Miałem już takie zmęczenie i łzawienie oczu że po godzinie, góra dwóch pracować nie mogłem. Biznesowy dell z serii bodajże S, nie mogłem dobrze na nim jasności i kontrastu ustawić co bym nie robił. A MSI z 144hz i direct drive i problem się rozwiązał. Widać programista też gejmer :)
@keton22: Nie mów mi, że jakikolwiek monitor uratuję wzrok, co najwyżej może spowolnić jego pogorszenie. Ciekawi mnie w jaki sposób do tego doszedłeś jakieś badania prowadziłeś?
@Czapelek: lekarz gadał mi o okularach, krople zapisywał, suplami karmił i nie działało. I gadać przestał a potem też przestał karmić specyfikami. Wzrok jak miałem na granicy że na testach nie widziałem wyraźnie części rzeczy to się cofnął i mam zgodny z normą statystyczną dla zdrowego człowieka.
@keton22 o takich cudach jeszcze nie słyszałem, a lekarz jak Cię karmi jakimis specyfikami to go zmień. Dodatkowo, nikt nie ma wzroku idealnego każdy ma jakieś odniesienia w górę bądź w dół. Wpływ częstotliwośc odświeżania ma ale nie mów że monitor gamingowy uratował Cię od okularów ;)