Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić sobie pierwsze rybki oraz akwarium, akwarium mam już upatrzone pod tym linkim -
https://www.plantica.pl/akwarystyka-slodkowodna/akwaria-i-zestawy/zestawy-akwariowe/aquael/aquael-fishshrimp-set-duo-daynight-black.html

Natomiast mam pytanie co do bojowników, bardzo mi się podobają, ale w moim sklepie zoologicznym są tylko Bojowniki Samice, ale w sklepach na internecie na widziałem wiele bardzo ładnych bojowników, np. https://www.flowerfish.pl/sklep/cx23-hmpk-yellow-hellboy/

Z tego co przeczytałem, to bojowników nie mogę trzymać razem z innymi bojownikami tej samej płci, więc chciałem kupić 1 samca i 2 samice, i mam tutaj pytanie dziwne pytanie od począkującego, czy bojowniki muszą być tego samego koloru aby się nie zagryzły? Na stronie https://www.flowerfish.pl/kategoria-produktu/bojowniki/, jeżeli kupie np. Samca żółtego, a samice białe, to coś się stanie? Będą sobie rzyć w zgodzi czy musi to być dokładnie ten sam gatunek/podgatunek?

#akwarystyka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Polski_Polak_Koks_PL: nie trzyma się bojowników w haremach, są bardzo terytorialne i agresywne wobec osobników swojego gatunku niezależnie od płci.

Osobiście nie brałabym bojowników z FF pod uwagę, ze względu na często powtarzające się informacje od właścicieli o problemach z guzami nowotworowymi u ryb z ich źródeł.

Jeśli szukasz więcej info o bojasach to polecam grupę na fb Bojowniki - Betta's World
  • Odpowiedz
@Polski_Polak_Koks_PL: nie ma znaczenia odmiana barwna czy rodzaj płetw, to nadal ten sam gatunek i będzie mógł się rozmnażać.
Samce, jak już wiesz, nie tolerują konkurencji innych samców, zawsze skończy się pozostaniem jednego lub żadnego, bo i wygrany padnie z wycieńczenia i obrażeń, ale to samice są częściej agresywniejsze co do innych gatunków i innych samic, więc w takim nadal małym zbiorniku ograniczyłbym się do pary.
A co do wybranego
  • Odpowiedz
@Miriamele: @Taurus85: Dzięki za odpowiedź, w takim razie będę musiał się zastanowić co do tych bojowników, nie chciałbym mieć regularnej wojny w akwarium tylko raczej miłe rybki, może polecacie jakieś ryby dla początkujących o akwarium o pojemności 50l?

I mam też kolejne pytanie, gdy byłem w zoologicznym u mnie w mieście, to ryby tam mają dość spore akwaria, ale pływa tam bardzo dużo gatunków jednocześnie, nie wiem czy
  • Odpowiedz
@Polski_Polak_Koks_PL: ja polecam szukać ryb na olx od prywatnych hodowców, w sklepach często ryby są chore i w słabym stanie, importowane więc po długiej podróży. Ale nie że to samo zło, ryzyko jest zawsze.
A co do ryb, parka bojowników, lub jakiś pielęgniczek, do tego stadko małych kąsaczowatych w stylu razbor galaxy, na dno stadko małych kirysków, do tego jakieś krewetki, kilka ślimaków i tyle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Polski_Polak_Koks_PL: jak będziesz miał jednego bojownika to można mu doinstalować też inne rybki, np. razbory różnego typu (może się zdarzyć że w bojowniku obudzi się instynkt łowcy, ale nie jest to takie częste) albo kiryski z tych mniejszych, akwarium o takiej pojemności będzie się już nadawało (ale jak masz możliwość to lepiej brać większe :D), do tego krewecie neocaridiny.
Ja kupuję teraz w zoologu bardzo ogarniętej babki, ma wiedzę o
  • Odpowiedz
@Polski_Polak_Koks_PL: do tego litrażu na początek bystrzyki amandy, bo wejdzie mała ławica, a to ciekawskie i żywe ryby. Do tego parę kirysków, ślimak helmut, jak będzie więcej roślin to może ze dwie amano potem dorzucisz i będzie ok.
  • Odpowiedz
@Polski_Polak_Koks_PL: serio chcesz wydać 300 zł za rybke? Ten flower fish to jest scamer. Gościa się nie da oglądać. Jet niezlym ogorkiem . Najgorszy kanał na temat hodowli bojowników. Obejrzałem parę jego filmów nic konkretnego nie mówi. Jak będziesz chciał rozmnożyć bojownika to przyjdą takie detale jak świecenie bojownikowi lampy i na ile dni przy rozrodzie i inne. Za taką kasę to masz akwarium i jeszcze trochę na oświetlenie. A
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Polski_Polak_Koks_PL: nie kupuj takich, na olx, sklepach są do max 70zł, zazwyczaj 20-50 i są bardzo ładne, mój był chyba za 25, trochę staruszek ale ładny. Nie trzymaj ich z samicami bez doświadczenie, nawet tak potrafią być agresywne, rozmnażanie ich nie jest łatwe, trzeba potem narybek gdzieś trzymać...
  • Odpowiedz