Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Wołam plusujacych mój poprzedni wpis dotyczący DRS #gme z #xtb.


Dyspozycję (podpisany i zeskanowany formularz) wysłałem w poprzedni czwartek (7.07) rano, kilka godzin później otrzymałem potwierdzenie mailowe przyjęcia dyspozycji.

Do CS nie dzwoniłem. Dzisiaj w godzinach porannych akcje w liczbie odpowiadającej mojej dyspozycji opuściły rachunek, co jak sądzę oznacza że zostały przetransferowane. Krótko mówiąc zajęło to 6 dni wliczając weekend.

Dzisiaj pewnie jest już sens dzwonić do CS żeby ogarniać dostęp do konta, którego do tej pory nie miałem.

Cieszę się że udało mi się zdążyć, bo patrząc na komentarze innych, sytuacja z brokerami nie jest pewna, i ryzyko otrzymania ekwiwalentu pieniężnego jest spore. Na ten moment ponad połowę akcji nadal mam w XTB, ale zastanawiam się czy nie zrobić DRS na (prawie) wszystkie.

Jeśli ktoś chce kolejne aktualizacje, niech plusuje.
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@polar: instrukcję brałem stąd:
https://www.drsgme.org/

Tak, dopiero listy będą itd, ale najważniejsze jest dla mnie że mam pewność do co skutków podatkowych dywidendy, nawet jeśli nie będę miał teraz dostępu.
Listy/telefony są tam też opisane, oczywiście są na wykopie ludzie którzy to już przeszli i mogą ze swojej strony przybliżyć.
  • Odpowiedz
@polar: Ja robilem tak w XTB
1. Jeżeli masz akcje w XTB to Wysłać Formularz przeniesienia OMI na support@xtb.pl (jak nie odpiszą po kilku dniach ze w realizacji to atakować na czacie supportu)
2. Dostaniesz list z numerem konta i wtedy zakładasz konto na ten numer w CS
3. Dostajesz drugiego maila z kodem do aktywacji konta (lub dzwonisz ale nie robiłem tak)
4. Logujesz się i uzupełniasz wszystkie dane
Xatal - @polar: Ja robilem tak w XTB
1. Jeżeli masz akcje w XTB to Wysłać Formularz ...

źródło: comment_1657710422qw4zeL4f4kXZl3N5dEFUk6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz