Wpis z mikrobloga

Mirki z #ogrodnictwo powiedzcie mi proszę ile kwiatostanów może być max na krzaku pomidorów? Czy jest taka liczba? Mam niewiele owoców na krzakach, a kwiatków dosyć sporo. Zastanawiam się czy nie urwać niektórych żeby skupił się krzak na tych co już są? Są jakieś wytyczne w tym temacie? Ja jestem zielona, to mój drugi sezon z pomidorami… zeszły nie poszedł najlepiej xD
  • 11
@IdzDoAptekiPoLeki: Moze być ile chcesz. Zależnie co to za pomidor, na "zwykłych" wysokich mniej, na koktajlowych, ma megagroniastych jeszcze wiecej ale o ile nie koktajlowka to zasada jest taka ze im więcej kwiatów tym mniejsze będą owoce. W sumie koktajlowych tez sie to tyczy ale ich akurat może być całkiem sporo na krzaku bo tak czy tak rosną niewielkie. Pokarz krzak i napisz co to za pomidor to sie zobaczy czy
Niewiemja - @IdzDoAptekiPoLeki: Moze być ile chcesz. Zależnie co to za pomidor, na "z...

źródło: comment_1657653809u5dpxUjhwqqczL9FZfxdyg.jpg

Pobierz
@Niewiemja: nie zrozumiałeś co napisałem - jak będzie za dużo kwiatów, to krzak je odrzuci - zaschną. Nie spotkałem się tez z sytuacją aby pomidory były kwaśne. Uprawa pomidorów we własnym zakresie to tez nie dążenie do rozmiarów - mogą być i małe, byle były smaczne i aromatyczne. Pozdrawiam.
@IdzDoAptekiPoLeki: W sumie to tak sobie mysle ze następnym pytaniem z kolei będzie czemu nie dojrzewają to od razu podrzuce :D O zbyt dużej ilości pędów tez tutaj jest. Zapylasz po prostu potrząsając krzakiem żeby pyłek z pręcików sie osypał. Po prostu od czasu do czasu przejedz ręką po kwiatach żeby nimi wstrząsnąć

https://www.target.com.pl/porady-i-inspiracje/poradniki/wszystko-o-warzywach-i-owocach/gdy-pomidory-nie-dojrzewaja---6-przyczyn/