Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki!
Mam pytanie, ponieważ wybieram się w "przejażdżkę" A2-ką. Planuję wjechać w Strykowie i jechać do Jordanowa.
Wyczytałem, że na ten odcinek autostrady przypada dwóch zarządców i od Strykowa do Konina płacimy na bramkach około 10 PLN za osobówkę (odcinek około 100 km) oraz od Konina do Jordanowa 83?!? PLN za osobówkę (odcinek około 220 km).
W dodatku odcinek Stryków - Konin normalnie mamy brameczki, a Konin - Jordanów potrzebne są jakieś aplikacje albo bilety.
Poratujcie swoją fachową wiedzą, czy faktycznie wygląda to tak, jak to przedstawiłem i czy cena za drugi odcinek faktycznie jest taka porażająca?
Ogólnie lecę z okolic Łodzi na Kołobrzeg i polecacie komfortowo A1 > A2 > S3 >S6, czy jednak A1 pod Toruń i resztę niekoniecznie przyjaznymi krajówkami?
#autostrady #samochody #podroze #polskiedrogi
  • 5
@epll: Mniej więcej podobnie, wstępnie planowałem dojazd. W dodatku jadę w niedzielę z rana więc nie spodziewam się dużego natężenia. Pytanie tylko czy od zjazdu z A1 aż do Kołobrzegu, jadąc drogami wojewódzkimi, nie będzie trudno nadziać się na fotoradar, nieoznakowany lub po prostu patrol skitrany w krzakach 5 km od zabudowań.
Bo jeśli mam tamtędy jechać i wyłapać z 500 PLN mandatu, to też słabo.
Nogi co prawda nie mam