Wpis z mikrobloga

@Vosemite: grabież OFE,


@jakubz: Oj znowu ten wątek. Nie masz elementarnego pojęcia co się stało i po pisowcach jak leci. Pozwól ze Ci wytłumaczę. W ofe 50% kasy stanowiły akcje a 50% obligacje skarbu państwa. Obligacje to taki papier, gdzie państwo deklaruje się, że odda kasę za X lat. To co się stało to część obligacyjna została przeniesiona do zusu. Jaki rezultat? Wcześniej państwo obiecywało OFE ze odda hajs, a
@Vosemite jprdl xddd ty chyba z #!$%@? spadłes jak myślisz że ktokolwiek coś zmieni a tym bardziej proputinowska platforma typie. Nie ma znaczenia kto dojdzie do wladzy. Jeśli wierzysz w klase polityczna w Polsce to świadczy to o twoim niskim poziomie świadomości politycznej, wiedzy o podatkach, finansach i ogólnie o świecie
@Vosemite no to nie czytaj, wcale mnie to nie dziwi, że nie chcesz czytać coś co jest prawdą. Masz swój świat, swoje klocki i myślisz, że masz monopol na prawdę. Typowy wyborca PO i PiSu, tę cechę macie wspólną.
@Atx0937: ciekawe jak żyć będą z zusowych emerytur dzisiejsi 25-35 latkowie ( ) To, że dziś emeryci coś dostają nie oznacza, że system nie jebnie (już leży i kwiczy - nie zaprzeczysz chyba że jesteś ignorantem) w przyszłości i to wcale nie tak odległej...


@Empalp: Ale ja mówię o jednym a Ty o drugim.... To samo mogę powiedzieć o ofe. Ciekawe jak by żyli dzisiejsi
Problemy rozwiązują: podnosząc Ci wiek emerytalny (i nic więcej = odwlekanie problemu w czasie),


@jakubz: Same plusy. Dodałbym do tego obniżenie składki zdrowotnej dla osób, które z tego systemu korzystać nie mogą, bo jakiś śmierdzący dziad zajmuje kolejkę w pięciu placówkach jednocześnie.

grabież OFE,

Twój pis planował całkowicie zlikwidować OFE. Zamiast tego rozpasa dalej ZUS.

A tutaj masz trochę wspomnień, bo jak każdy pisowiec zapewne masz pamięć jak gupik: http://100aferpis.pl

podwyżki
no to nie czytaj, wcale mnie to nie dziwi, że nie chcesz czytać coś co jest prawdą. Masz swój świat, swoje klocki i myślisz, że masz monopol na prawdę. Typowy wyborca PO i PiSu, tę cechę macie wspólną.


@uriel_ck: Oczywiście, że nie chce czytać komentarzy od osoby która w pierwszym zdaniu nazywa mnie debilem, "wyborcą" i przypisuje skrajną głupotę.

Pokusiłem się jednak i żałuje. Myślenie życzeniowe jak u 6 latka, gdzie
@Atx0937: Tylko ofe miało inwestować. Obligacje są oprocentowane. Akcje mogą rosnąć plus stabilizują GPW, obecność ofe w akcjonariacie to był dobry prognostyk. Może trzeba było renegocjować stawki, ale PO wolalo wyczyścić sobie bilans za kase z OFE.

Oczywiście ofe miało minusy, ale ofe było w jakimś stopniu prorozwojowe, a to co zrobilo PO to zarzadzanie finansami ala 500+, przezarta kasa na bieżączke.
@Vosemite gdzie napisałem, żeby PiS rządził? Stwierdziłem tylko, że wyborcy pisu i po to ten sam sort ludzi. Krótka pamięć i brak wyobraźni. Czemu ciągle w tym kraju większość mówi PiS i PO, czasami dorzuca konfederację? Serio uważasz, że to jest jakieś orginalne myślenie? Czy ciągła kalka? PO pluło nam w ryj, PiS nas rucha w ryj, a PO tylko czeka na swoją kolej. Dobra załóżmy, że się mylę, mam dwa pytania:
@Atx0937: Tylko ofe miało inwestować. Obligacje są oprocentowane. Akcje mogą rosnąć plus stabilizują GPW, obecność ofe w akcjonariacie to był dobry prognostyk. Może trzeba było renegocjować stawki, ale PO wolalo wyczyścić sobie bilans za kase z OFE.


Oczywiście ofe miało minusy, ale ofe było w jakimś stopniu prorozwojowe, a to co zrobilo PO to zarzadzanie finansami ala 500+, przezarta kasa na bieżączke.

@jakubz: Powtórzę jeszcze raz, PO umorzyło tylko cześć
@Vosemite: No, w ostatnich wyborach może i tak. Teraz to i tak nie ma sensu i nic nie da. Polaczki powinny wreszcie się odłączyć od PoPisowskiego cyca starego systemu i zacząć głosować na ludzi którzy mają jakieś świeże podejście. Inna sprawa, że nie ma dosłownie żadnej sensownej partii xD
@Atx0937: Umowę można było renegocjować zmniejszajac % Można też było po prostu to przeksięgować i umorzyć. Dodać do tego wyższy wiek emerytalny i mamy genialną reformę PO ktora nic nie zmienia, ale pozwala zmniejszyć zadłużenie. Genialna partia prorozwojowa.

Ja nie bede bronić OFE bo miało tez gówniane stopy zwrotu i było do reformy, ale reforma skończyła się tym że Pis dokonczyl i ofe to obecnie zombie i zaczynają z PPK...

Nie