Wpis z mikrobloga

#remont
Muszę odświeżyć pokój córki. Odświeżenie koloru i na jednej ścianie zmiana koloru. Ściany z obecnym kolorem (farba beckersa) mają 4 lata. Stan bardzo dobry - parę wgniotek jest ale farba trzyma się dobrze.
Ubytki/wgnotki uzupelnie masą szpachlową.
Czy później gruntowa wszystkie ściany ? Czy tylko zagruntować tam gdzie szła szpachla?
Może użyć farby gruntującej , a później kolor ?
  • 8
@cd6057 jeśli to niewielkie ubytki, to wypełnij gotowă masą z wiaderka z dodatkami akrylowymi lub polimerami, szlif, odpylenie i można malować. Jeśli uzupełnisz zwykłymi gipssmi to wtedy punktowe gruntowanie, ale przy tej metodzie, łatwiej narobisz widocznych baboli.
@cd6057: Zależy od stopnia zabrudzenia ścian i oczywiście Unigruntem trzeba malować dużym pędzlem do podeschnięcia, aby kropelki nie zrobiły zacieków, to jest nakładasz i później rozcierasz. Twój wybór czy lecisz całość czy tylko gruntujesz te doszpachlowania.
Zawczasu miejsca gdzie jest bardzo brudno, bo ludzie dotykali i jest tłuszcz należy umyć ludwikiem i poczekać do wyschnięcia przed gruntowaniem.
@skaza: to zależy od stopnia ich zabrudzenia, jak ktoś często odmalowuje to poza miejcowym zmyciem tłuszczu, może być zasadnym od razu malować farbą pokładową
@KollA jak to mawiają, nie ucz ojca dzieci robić, robię wykończenia wnętrz ponad ćwierć wieku, a pół wieku mam na klacie. Zdrowia
@skaza użyłem acryl putz fs20 . Po szlifowaniu, umyje wszystkie ściany mydłem malarskim. Czy gruntowac te punkty naprawiane czy mogę od razu malować ?
@cd6057 przy punktowych zaprawkach nie ma potrzeby, pędzlem wypłuczesz gładź, a małym wałeczkiem pomaziesz za dużo i farba w tych miejscach będzie się ślizgać i słabo kryć. . Ja bym tego nie robił, odpyl i malowanko. Pierwsza warstwa i sprawdzasz, jak jest ok, lecisz drugą warstwę. Zdrowia