Wpis z mikrobloga

Tag do czarnolistowania - #oceniajzcinkito

Większość na temat mojej opinii o tej grze już zostało powiedziane, ale wrzucam dla formalności, bo jednak były pytania skąd taka niska ocena.

Mafia 1 Remake

Jakbym miał wskazać jedną grę w którą już nigdy więcej nie chcę nie zagrać to byłaby to Mafia 1 Remake. W grze nie podobało mi się prawie nic, no ale po kolei.

Grafika i klimat - jedyny plus jaki jestem w stanie tej grze postawić, gra wygląda dobrze, świetny klimat lat 30. Ładnie zrobione miasto, graficznie gra bardzo przyjemnie odświeżona. No i to tyle z plusów.

Gameplay/gra ogólnie - ale to było drewniane, ale to było złe. Model walki dramatycznie słaby, nudny, po prostu tragiczny. Animacje pokonywania wrogów to chyba żywcem wzięli z oryginalnej Mafii. Strzelanie takie sobie, nic na plus, na nic minus. Mechanika jazdy - dramat, niektórymi autami jeździć się da, niektóre się zachowują jakby miały dodatkowy chromosom. Znajdźki w grze (nie są do niczego wymagane, ale to nadal element gry) beznadziejne i praktycznie niemożliwe do znalezienia bez poradnika. Na minimapie znaczek znajdźki pojawia się jak jesteśmy w takiej odległości, że i tak już ją widać. Nie wiem jak byłoby możliwe znalezienie tego bez poradnika bo np. nie byłoby to ani trochę możliwe przez np. jeżdżenie po mieście i patrzenie na minimapę. Do tego nijak nie rozwijają gry, takie zwykłe szukanie dla szukania. Pierdoła, ale jednak na minus. Co jeszcze? Jak goni nas policja i uciekamy samochodem to nie mamy żadnego wpływu na to czy ktoś nas trafi pistoletem czy nie przez co można łatwo zginąć (szczególnie to było czuć w takim miejscach jak ucieczka z więzienia na przykład grając na poziomie klasycznym). Jadąc samochodem w niektóre elementy miasta/gry można wjechać w inne nie, niekoniecznie wynika to z ich wielkości czy budowy, ot zwykły kaprys twórców czy gry. Policja/przeciwnicy czasem potrafili spawnować się znikąd co też trochę irytowało. Mimo wszystko uważam, że ten remake został zrobiony trochę biednie, fajnie że poprawili grafikę, ale gameplayowo gra została w czasach w których została wydana.

Fabuła - jest ok, nic na plus, nic na minus, ot prosta fabuła gangsterska. Swego czasu dość mocno katowałem kino tego gatunku, uwielbiam takie filmy jak Goodfellas, być może temu tutaj nie czuję zachwytu, bo po prostu zbyt dobrze te klimaty znam.

W grze było trochę bugów, przenikanie ludzi czy przedmiotów przez tekstury itd., głównie rzeczy wizualne, nic znaczącego dla gameplayu, raczej po prostu brzydko wyglądające rzeczy.

W skrócie uważam, że gra jest po prostu zła, żadna gra mnie tam nie wymęczyła (ale nie poziomem trudności co po prostu samym gameplayem) od kiedy kupiłem PS4. Gra mnie skutecznie zniechęciła do sięgnięcia po kolejne części (choć w Mafię 2 grałem kiedyś na PC i chciałem sobie ją powtórzyć). Grałem w oryginalną jedynkę, ale dawno i nie pamiętałem tej gry dobrze, jednak kiedyś nie wywarła na mnie takiego negatywnego wrażenia. Uważam, że gra zestarzała się źle i żebym miał ten remake odebrać dobrze to musiałoby w nim być o wiele więcej zmian, które uwspółcześniłyby tę grę mechanicznie. Obecnie robi się po prostu gry lepsze i nie widzę powodu innego niż nostalgia żeby po nią sięgać. Choć mimo wszystko jest to tylko moje bardzo subiektywne wrażenie, mam świadomość, że gra została w branży odebrana bardzo pozytywnie, więc polecam sprawdzić osobiście, natomiast jak ktoś nie lubi tak zwanego drewna w grach to może się, tak jak ja, bardzo negatywnie rozczarować.

Ocena końcowa - 2/10

#ps4 #ps5 #xbox #xboxone #xboxseriesx
Pobierz
źródło: comment_1657522994YKyyXg4rhuWqFjde9UqOkW.jpg
  • 21
Dotychczasowe gry, których recenzje pisałem:

The Binding of Isaac: Rebirth - 10
Ghost of Tsushima - 9.5
NieR: Automata - 9
Returnal - 9
The Last of Us 2 - 9
Spiritfarer - 9
Horizon Forbidden West - 8.5
Elden Ring - 8
Kena Bridge of Spirits - 8
Marvel's Guardians of the Galaxy - 8
Hades - 8
Ratchet & Clank Rift Apart - 7.5
It Takes Two - 7
Cat
@Cinkito: ja nie czytalem zadnych recenzji i nie miałem zadnego zdania co do mafii, i bardzo mnie zaskoczyla. Pierwsza czesc genialna , (mi sie podobala liniowosc , obecnie wszystkie gry sa naładowane full shitem tylko zeby zapchac dziure ) , malo tego powiem ci ze po 1 odrazu poszla 2 i 3 . Bardzo mi sie tez podobaly, w szczegolnosci 3 i jej genialny soundtrack , a takze wyscigi ktore za
slaba fabula xDXDXD


@Tank1991: nigdze tego nie napisałem. Po prostu średnia, nic na plus, nic na minus.

2 na 10 ? To juz chyba z frustracji majster :-)


@Eftef: nie, po prostu uważam, że to bardzo zła gra. Grałem kilka miesięcy temu i zdanie swoje podtrzymuję.
Grałem w oryginalną jedynkę, ale dawno i nie pamiętałem tej gry dobrze, jednak kiedyś nie wywarła na mnie takiego negatywnego wrażenia.


@Przemegowy: jest w recenzji. Grałem, ale całości nie przeszedłem. Raczej grałem trochę, pewnie kilka godzin.
Mimo wszystko uważam, że ten remake został zrobiony trochę biednie, fajnie że poprawili grafikę, ale gameplayowo gra została w czasach w których została wydana.


@Cinkito Cóż, z oryginalnej Mafii zaczerpnięto tylko ogólne założenia świata i fabuły. Głównym problemem jest to, że technicznie to jest upudrowana Mafia III, a to tak jak byś nałożył diadem na gówno i kazał nazywać go księżniczką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stąd też takie
@Cinkito: Dla mnie jedna z lepszych gier które ograłem, dałem jej 9/10. Ciekawy jestem Twojej recenzji Control, u mnie to była prawie dyszka bo 9+ dałem, a Ty tylko 6.

Zdecydowanie mamy różny gust :) Ze wszystkich gier które oceniłeś, a ja ogrywałem to jedynie z recenzją Lost in Random się zgadzam. W sumie to ciekawe jakbyś ocenił Hellblade, bo coś czuję, że gra by mogła pobić nawet ocenę Mafii (
W sumie to ciekawe jak byś ocenił Hellblade, bo coś czuję, że gra by mogła pobić nawet ocenę Mafii ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zielony_Ogr: widziałem co o Hellblade pisałeś i z grubsza się zgadzam. Też to jest dla mnie średniak, ale 1/10 aż bym nie dał. Ogrywałem już dość dawno, teraz nie ocenię. Plus za pomysł, plus za klimat, mechanika też na minus.
@Cinkito: gra się może nie podobać, mozna ją besztać ale 2 na 10 to już crap kosmiczny i tu ciężko się zgodzić, bo Mafia na to nie zasługuje. Tak niską ocenę to można dać np GTA trilogy, bo mimo że to super gry to poziom odrestaurowania przez podwykonawcę daje powody by splunąć na Rockstar za niedopilnowanie tego
gra się może nie podobać, mozna ją besztać ale 2 na 10 to już crap kosmiczny i tu ciężko się zgodzić, bo Mafia na to nie zasługuje. Tak niską ocenę to można dać np GTA trilogy, bo mimo że to super gry to poziom odrestaurowania przez podwykonawcę daje powody by splunąć na Rockstar za niedopilnowanie tego


@utede: ale skoro mi się gra kompletnie nie podoba i jedyne co w niej widzę