Wpis z mikrobloga

odpalanego drucikiem oporowym i bateryjka a nie przez bicie.


@BrzydkiBurak:

Z drucikiem można do jednej lufy załadować kilka pocisków i odpalać sekwencyjnie, taki DIY SteelStorm.

BTW, bomby atomowe też są odpalane drucikiem...
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: Skuteczna ale nie wydajna - 1 osobę tak zabijesz, 15 już nie.
Do tego nie jestem pewien pierwszego strzału, albo nie trafił albo pocisk nie opuścił prawidłowo lufy.
Video 1:10, pierwszy strzał Abe jest zdziwiony, nie widać po garniturze czy postawie żeby był trafiony (może być zawsze szok), drugi strzał ma już efekt, widać nawet szarpnięcie na garniturze gdy jest trafiony.
https://www.cbsnews.com/video/former-japanese-prime-minister-shinzo-abe-assassinated/#x
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: Z tymi rewolwerami to podobno chodzi o to, że niby mają się nie zacinać + mają tam tak naprawdę mniej naboi. Jeden jest pusty, drugi jest ślepakiem. Ile w tym prawdy to nie wiem. Generalnie w standardowej pozycji mają pustą komorę, potem ślepaka xD
  • Odpowiedz
Czego to ma niby dowodzić? (...) zakazy są robione dla 1, 2 czy 5% najgłupszych i w tym sensie działają, bo zwykły debil sobie czegoś takiego nie zrobi.


@karolszt90: to ma czegos dowodzic? no to chyba tego ze pipe shotguin potrafi zrobic kazdy i wszedzie. nawet ktos taki jak ty - wbrew temu co sam napisales.

Z tymi rewolwerami to podobno chodzi o to, że niby mają się nie zacinać +
  • Odpowiedz
drugi strzał ma już efekt, widać nawet szarpnięcie na garniturze gdy jest trafiony.


@Goblin01: faktycznie - nie widzialem wczesniej ujecia ktore podlinkowales. wydaje mi sie ze drugi strzal byl po korekcie celowania.
  • Odpowiedz
@FlimboQuest: @karolszt90: pipe shotguny uzywa sie na calym swiecie - od walk ulicznych protestujacych z policja/wojskiem po biedniejszych sicario w potyczkach karteli czy nawet zamach na synagoge w niemczech. zakrecenie zaslepki i wsuniecie jednej rury w druga moze niektorym wydawac sie skomplikowane ale takie osoby nie powinny oceniac wszystkich innych swoja wlasna miara. kolega karol nie bedzie juz nic wiecej tu pisac.
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak xD I dlatego tak często słyszymy o postrzałach spowodowanych przez samopały, bo każdy jest w stanie wykonać taki w domu.

Argument z cyklu, hehe ty jesteś za gupi żeby zrobić ale inni nie som, należy skwitować chłodnym uśmieszkiem.
  • Odpowiedz
@FlimboQuest: w tych rejonach swiata w ktorych ludzie czesto sie zabijaja slyszalbys o tym czesciej. szczegolnie w ameryce poludniowej rpa czy na filipinach. tam pipe shotguny uzywane sa kazdego dnia. my tu sobie siedzimy w dosc stabilnej i cywilizowanej europie wiec w ogole jakakolwiek strzelanina czy zabojstwo sa dla nas egzotycznym wydarzeniem. jednak gdy mowa o uzywaniu broni wykonanej domowymi metodami to pipe shotguny sa teraz najpopularniejsza konstrukcja na swiecie -
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak 40% Polaków ma problem z zrozumieniem rozkładu jazdy czy ulotki do leku ( i jakoś nie sądzę żeby biedniejsze regiony świata byłyby w tym od nas lepsze) a ty sądzisz że ludzie od tak nabędą podstaw rusznikarstwa.
  • Odpowiedz
@FlimboQuest: Z ciekawości chciałem zobaczyć co to jest ten pipe shotgun, i szczerze pisząc ja tam nawet nie widzę podstaw rusznikarstwa. Pierwszy lepszy filmik z jutuba ;) Podejrzewam że majster z lerła czy innej castoramy by mi po przycinał rurki na zamówienie nawet nie wiedząc co i po co to robi. Ale to nie znaczy że byłby idiotom ;)
eMinimi - @FlimboQuest: Z ciekawości chciałem zobaczyć co to jest ten pipe shotgun, i...
  • Odpowiedz