Wpis z mikrobloga

Cześć,
Zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów, dokładniej pomiędzy Elektrotechniką, a Mechaniką i Budową Maszyn na #pollub. Jeśli ktoś studiował na którymś z tych kierunków to chętnie przeczytam opinie i doświadczenia z nimi związane. Dodam, że chodziłem do liceum i nie mam doświadczenia z tymi kierunkami jednak myślę, że obydwa by mnie zaciekawiły. Co do matury to miałem z mat. PP 96%, PR 72%, ang. PP 90%, PR 76%, polski 59%, z fizyki nie byłem najlepszy i nie pisałem. #elektrotechnika #mechanikaibudowamaszyn #studia
  • 9
  • Odpowiedz
@MaKac: Elektrotechnika daje ci na pewno szersze perspektywy i lepsze pieniądze. Po niej masz otwartą furtkę do wielu sektorów i możesz stale się przebranżawiać - budowlanka, elektroenergetyka, energoelektronika, automatyka przemysłowa, okrętownictwo itp. Jeżeli chodzi o same studia to na elektrotechnice fizyką zbytnio nie ma co się przejmować, z kolei na mechanice możesz mieć fizykę techniczną i z tego co słyszałem to nie jest łatwa. Dodatkowo jeżeli jesteś po liceum to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MaKac: Mój znajomy z klasy studiuje elektrotechnike na pollub, miał 38% z podstawowej matmy, fizyki i rozszerzonej matmy nie pisał, aktualnie jest na 3 roku bez żadnego warunku. Z rozmów z nim i porównując je do elektrotechniki na PW gdzie studiuje, jest taka bardziej "elektryczna" programowania, elektroniki czy automatyki tam nie znajdziesz, ale przedmiotów ściśle elektrycznych jest większość. Minusem jest matma która jest strasznie rozbita i mają ja nawet chyba
  • Odpowiedz
@null_0: Studiowałeś Elektrotechnikę czy inny kierunek? Fizyka wraz z początkiem studiów zaczyna się od "zera" czy uczelnia oczekuje, że materiał z liceum jest już opanowany? I czy poza studiami jest czas na np. siłownie i jakąś pracę dorywczą, bo na tym również mi zależy.
  • Odpowiedz
@4ft3r: jeśli chodzi o zarobki to wiele forum na ten temat mówi, że nie są duże i adekwatne do pracy jaką trzeba włożyć, aby ukończyć studia (chociaż wiadomo, to kwestia często indywidualna, kto co i gdzie robi).
Brakuje mi również informacji jaki konkretny zawód mógłbym wykonywać po tym studiach. Pochodzę ze wsi i wiele osób uważa, że bardzo opłacalna jest naprawa instalacji i elementów elektrycznych w maszynach rolniczych, czy te
  • Odpowiedz
@Masxi: to ciekawe, bo z tego co się oczytałem to nie jest łatwo. Znajomy kończył technikum i miał już jakąś wiedzę w tym kierunku? Chętnie bym zadał mu kilka pytań jak to dokładnie wygląda, bo nie chcę zrezygnować na pierwszym roku i zmieniać kierunek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MaKac: niestety nie jest na wykopie. Z technikum wynosił na pewno jakaś wiedzę i z tego co wiem to żadne elektryczne przedmioty większej trudności mu nie sprawiały, jedynie na co k**wi* to teoria sterowania, fizyka i przede wszystkim matematyka. Dużo też zdalne pomogły.
  • Odpowiedz
@Masxi: dlatego też chyba nie będę ryzykować idąc na ten kierunek z praktycznie zerową wiedzą na jego temat, szczególnie, że era zajęć zdalnych się już skończyła.
  • Odpowiedz
@MaKac: co do naprawiania maszyn rolniczych (przy których de facto trochę pracowałem, ale nie jako elektryk) z pewnością przyda ci się wiedza z elektroniki i sterowników, a takie przedmioty oferuje elektrotechnika.

dlatego też chyba nie będę ryzykować idąc na ten kierunek z praktycznie zerową wiedzą na jego temat, szczególnie, że era zajęć zdalnych się już skończyła.


Stary nie peniaj, większość osób idących na studia nie ma wgl pojęcia o wybranej
  • Odpowiedz