Wpis z mikrobloga

To, co się dzieje na rynku nieruchomości to jest dramat

Na szczęście jestem na B2B od roku, więc mnie to nie dotyczy, bo zdolność kredytowa zero
Na szczęście zarabiam tylko krajową więc zdolność kredytowa zero
Na szczęście jestem mądrym Polakiem, więc co mnie tam jakiś kredyt, wiadomo, że najlepiej to kupić za gotówkę i to nie jest wcale takie trudne.
Odkładam sobie już jakieś 2 tysiące miesięcznie, więc jeszcze 12 lat i cyk mieszkanie za gotówkę kupione.
Akurat skończę czterdziestkę, to będę mogła zacząć myśleć nad założeniem rodziny i przekierowaniem przyszłych oszczędności w dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@michal355: a to B2B to można brać od jakiejś kwoty, czy jak jest się programistą? Zarabiam więcej niż jakbym miała UoP, w ciągu ostatnich 2 lat na L4 byłam 7 dni, więc...
@michal355: u mnie 1/3 firmy na B2B, a zarobki tak od 5 -10 000 brutto. Bo wciąż lepiej niż na UoP. Zwłaszcza teraz po pandemii, gdzie możesz wydupić do innego kraju i pracować zdalnie, a na UoP nie bardzo, bo prawo pracy
@kt13: Uop raczej chroni pracownika, że nie można bezpodstawnie zwolnić. Jeśli masz chęć "wydupić" do innego graju, to nie gra to wielkiej roli. Najwyżej będziesz miała dyscyplinarkę, ale kogo to jak nie zamierzasz pracować w Polsce...
@michal355:

Uop raczej chroni pracownika, że nie można bezpodstawnie zwolnić.

Tylko jeśli masz UoP na czas określony. Ale tak naprawdę zawsze możesz zwolnić pracownika zachowując okres wypowiedzenia.
Tak samo możesz zawrzeć okres wypowiedzenia w umowie B2B i strona zrywająca umowę ponosi konsekwencje (zazwyczaj finansowe), przy czy jak pracujesz z dużą firmą to jej się najczęściej nie chce. Trzeba by naprawdę coś srogiego odwalić, by firma szła z pojedynczym człowiekiem do sądu,