Wpis z mikrobloga

Zróbmy ankiete o UFO.


@pasztetztrupa: OK - prawidłowa odpowiedź: tak, czasem obserwujący nie wie, co to było.

Czy wierzysz że istoty pozaziemskie


??? Co za brednie... UFO to obiekty latające, których obserwujący nie potrafi zidentyfkować.
Nie ma nic wspólnego z np. ludźmi. Czyli żyjącymi w kosmosie. Ergo: kosmitami.
  • Odpowiedz
@pasztetztrupa: nie wierzę, że tu byli, ponieważ wizyta obcych to nie kurtuazja a raczej aneksja i zdobycie surowców por. odkrycie Ameryki itd. W to, że gdzieś tam istnieją inne cywilizację wierzę, bo to zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa bardzo możliwe (ale nie pewne)
  • Odpowiedz
ponieważ wizyta obcych to nie kurtuazja a raczej aneksja i zdobycie surowców por. odkrycie Ameryki itd.


@papaj_21_37: obcy na wysokim poziomie zaawansowania pozwalającym na eksploracje kosmosu musieliby dojść w pewnym momencie istnienia swojej cywilizacji, że pokój to jedyne wyjście, bo bez niego sami by się wybili
  • Odpowiedz
@johnblaze12345: wg Hawkinga w przypadku ludzkości stan permanentnego pokoju wymagałby ingerencji w nasz genotyp. Genetycznie modyfikowany człowiek. Myślę, że gdybyśmy dziś stworzyli technologię umożliwiająca bezproblemowe opuszczenie układu słonecznego i znaleźli gorzej rozwiniętą cywilizację, gdybyśmy byli w krytycznej potrzebie surowców, nie mielibyśmy skrupolów. Po dobroci albo siłą.
  • Odpowiedz
Czy wierzysz że istoty pozaziemskie mają lub miały w przeszłości kontakt z ludzmi?


Nic nie stoi na przeszkodzie aby tak było.

Mimo wszystko według mnie te UAP/UFO o którym słyszymy to raczej technologia USA, kosmici są użyci jako przykrywka dla opinii publicznej.

Rosja i Chiny to wiedzą że to amerykańskie(jeżeli to amerykańskie) i muszą się obawiać tych statków podczas potencjalnego konfliktu zbrojnego ze Stanami.

Aliens czy Americans. Dowody są oczywiste ze te
Kam3l - > Czy wierzysz że istoty pozaziemskie mają lub miały w przeszłości kontakt z ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
wizyta obcych to nie kurtuazja a raczej aneksja i zdobycie surowców


@papaj_21_37: tak w zasadzie to nie koniecznie, jeśli posiadasz technologię aby te surowce wydobywać i transportować to planeta z fauną jest problematyczna. Z jednej strony można by uznać że warto zrobić z niższego gatunku swojego niewolnika, z drugiej to wymaga dodatkowych środków i może wywołać niepotrzebne napięcia i protesty we własnej społeczności. W drugim przypadku lepiej taką planetę monitorować i
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: ty na prawdę wierzysz w to, że ktoś kto potrafi przelecieć co najmniej 40 000 000 000 000 kilometrów w sensownym czasie nie potrafi wytworzyć tlenu z ogólnodostępnych składników?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Co za problem ukraść nam tlen czy ozon


@papaj_21_37: kwestie humanitarne. Społeczność która wypracowała tak zaawansowane technologie aby swobodnie podróżować po kosmosie nie mogła tego osiągnąć bez wypracowania kultury wyższej - sztuki i szacunku do życia. W naszej historii gatumku plemiona barbarzyńców zawsze przegrywały z ustrojami wysoko wykształconymi społecznie.
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: skoro są w stanie dolecieć do nas, to mogą dolecieć gdziekolwiek na swoim "podwórku", bo azot czy tlen nie są jakoś wyjątkowe w sensie ich występowania w kosmosie, a można je pozyskać na x sposobów - tlen z wody, etc.
  • Odpowiedz
@Malcolmpl: podałem przykład, rozpatrujesz sytuację innej cywilizacji z naszego punktu widzenia gdzie tlen i węgiel to powszechne pierwiastki dzięki którym żyjemy. Ludzkość w ogóle nie dopuszcza świadomości że życie może istnieć bez nich (a właściwie tak definiuje życie). Tak jak nie dopuszczamy możliwości przekroczenia prędkości światła. A ja uważam, że w odległych zakątkach galaktyki i wszechświata istoty rozumne i cywilizacje mogą funkcjonować na innej zasadzie. Jeszcze niedawno nie potrafiliśmy ogarnąć że
  • Odpowiedz
z naszego punktu widzenia gdzie tlen i węgiel to powszechne pierwiastki dzięki którym żyjemy. Ludzkość w ogóle nie dopuszcza świadomości że życie może istnieć bez nich


@papaj_21_37: ale ja absolutnie nie neguję życia opartego o inne pierwiastki niż węgiel. Ba! Sam o tym często myślę, bo to fascynujące, że może być inaczej, niż jest tu - na Ziemi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
z naszego punktu widzenia gdzie tlen i węgiel to powszechne pierwiastki dzięki którym żyjemy. Ludzkość w ogóle nie dopuszcza świadomości że życie może istnieć bez nich


@papaj_21_37: oczywiście że dopuszcza ale ich nie definuje bo tego się nie da zrobić bez bezpośredniej obserwacji i badań takiej formy życia lub jej stworzenia, chociażby czysto przypadkowo - co mogłoby być cholernie niebezpieczne tak swoją drogą.
A węgla we Wszechświecie jest mnóstwo, podobnie jak
  • Odpowiedz