Wpis z mikrobloga

Wie ktoś ile średniej klasy pompa ciepła dla domu 100-120m2 może zużywać maksymalnie W w danym momencie?
Bo rozumiem że jak się nagrzeje to działa bardziej jak bojler i zużywa np 500W na godzine
Póki co jestem zielony w tym temacie :)
#pompaciepla
  • 10
no tak, dlatego sie pytam o z jaką maksymalną mocą taka przeciętna pompa może chodzić przez te 30m-1h, (czy 2000w czy 3000w?) żeby mi kabli nie przepaliło w domu jak będe miał jeszcze inne urządzenia włączone które sporo generują mocy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Drewmalino: chwilowe zużycie prądu zależy głównie od obciążenia i obrotów sprężarki oraz od grzałki, w mniejszym stopniu od reszty osprzętu (pompa, wentylator zewnętrzny itp). Jeżeli będzie duże zapotrzebowanie (grzanie CWU do wysokiej temperatury), a różnica temperatur pomiędzy wodą a temperaturą zewnętrzną będzie duża to śmiało licz 1,5 - 2 kW dla samej sprężarki oraz drugie tyle jeżeli sterownik dopnie grzałkę (zdarza się przy wysokich temperaturach CWU oraz przy defrostach i niskich
zie duża to śmiało licz 1,5 - 2 kW dla samej sprężarki oraz drugie tyle jeżeli sterownik dopnie grzałkę (zdarza się przy wysokich temperaturach CWU oraz przy defrostach i niskich temperaturach zewnętrznych)


@Xargo1: ok czyli może nawet 3,5-4kW chwilowego poboru, pytam się dlatego bo nie wiem czy kable mi wytrzymają, jak mam jeszcze inne urządzenia włączone które generują spory pobór mocy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Drewmalino:
W 2017
Pompa 30k z hakiem na promocji
Odwierty 15,6k
Montaż 8k

Dofinansowanie (na pompę i rekuperacje 17,5k)
Dom ok 230m. Parter 150m + poddasze

Pompa zjada 4MWh rocznie gdzie 1/3 czasu pracy to cwu mniej więcej