Wpis z mikrobloga

Update w sprawie zbiórki na busa dla ukraińskich żołnierzy.

Zebrano 2000 zł. Środki przelane na konto żony brata jednego z tych żołnierzy. Zanim przelałem środki, to zdążyli już zebrać innymi źródłami na samochód i na termowizję, a te 2000 zł to już będzie na drugą sztukę lub inne potrzebne rzeczy. Z tego co zrozumiałem, to sami żołnierze też zrzucają się sobie na wyposażenie, jak im coś zostanie po opłaceniu rachunków na życie dla ich rodzin przy wypłacie żołdu. Dziwne prawda? Żołnierze sami sobie szukają wyposażenie. A oni nie widzą w tym nic dziwnego. Kraj jest biedny, zasobów jest mało. Lepiej zrzucić się na najważniejsze rzeczy i zwiększyć szanse na przeżycie.

Linku do tej zrzutki więcej dawać nie będę.
Brat znajomego żołnierza obiecywał mi, że da mi jakieś potwierdzenie, na co zostały wydane pieniądze, ale mówiąc szczerze, nie oczekuję tego za bardzo. Zwyczajnie ich znam, więc nie boję się, że jestem tu przez kogoś oszukany, ale jeśli dostanę jakieś dowody to się podzielę

Update w sprawie sprzętu medycznego na Ukrainę.

No ogólnie to sprzęt wciąż jedzie do Polski. Miał być we wtorek w Polsce, a teraz mówią mi, że będzie dzisiaj wieczorem albo jutro. Jeszcze jest kwestia transportu na Ukrainę. Ja już sam nie wiem, czy przepuszczą to przez granicę, czy nie. Jedni mówią, że przepuszczą z samą fakturą. Inni mówią, że trzeba opłacić cło i vat i to by było kolejne 2-3 tys. do zapłacenia. Tyle nie mam. Jeszcze inni o jakichś papierach eksportowych. Myślę, że jak już dotrze ten oscyloskop, to spróbujemy zwyczajnie przewieźć go i pokazać fakturę na granicy. Najwyżej nas cofną. Dobry plan prawda? XD A to dlatego, że do skarbówki ukraińskiej ani do konsulatu nie da się dodzwonić, a polska skarbówka i celnicy nie wiedzą, czy ukraińska straż coś zechce, czy też nie. Dzwoniłem też po agencjach celnych i tych stronach pomagam ukrainie ipt. i nawet do fundacji siepomaga, czy nie mogą doradzić albo dostarczyć na drugą stronę granicy, bo mi obojętnie, byleby dotarło, bo chcę mieć ten temat zamknięty

Mam jeszcze namiary do kilku osób od @shmatshiage tam też spróbuję uderzyć

Ps. Została zbiórka na karetkę. To nie jest moja zbiórka, ale skoro mogę poszerzyć to poszerzam

==============================
Zbiórka na karetkę dla szpitala
#rosja #wojna #ukraina #aryoconcent #donbaswar
Pobierz Aryo - Update w sprawie zbiórki na busa dla ukraińskich żołnierzy.

Zebrano 2000 zł...
źródło: comment_1657121145MYHMfazFrKGdPGVlXNcxRo.jpg
  • 9
Ps. w ogóle zostałem trochę oszukany w temacie. Szpital obiecywał transport i że przyślą kogoś do sprawdzenia, czy wszystko jest sprawne przy odbiorze. Po czym zmienili zdanie już po zamówieniu. Mam świadomość, że lekarze nie dostali pozwolenia na wyjazd z kraju po sprzęt, ale to teraz ja mam problem. Jak oscyloskop nie dotrze szybko albo będzie w gorszym stanie niż oczekiwaliśmy, to ja dostanę łatkę oszusta i złodzieja
@Aquamen:

Wiem, że zbiórka robiona w dobrej wierze ale wyczuwam ostre pole manewru do zrobienia wała


Dokładnie. Armia też robi zbiórki. Każdy robi zbiórki właściwie. Żołnierze chcą zbierać bezpośrednio na swoje wyposażenie, bo nie wierzą, że dotrze do nich coś z ogólnej zbiórki na armię. Pole do wałków jest pewnie ogromne, dlatego jak komuś pomagam to tylko ludziom, jakich znam. Kilka zapytań o pomoc odrzucałem właśnie z podobnego powodu, że nie
@Aryo:

Linku do tej zrzutki więcej dawać nie będę.

Brat znajomego żołnierza obiecywał mi, że da mi jakieś potwierdzenie, na co zostały wydane pieniądze, ale mówiąc szczerze, nie oczekuję tego za bardzo


Nie chcę być nie miły ani sprawiać wrażenie czepialskiego ALE

Jak się robi na coś zrzutkę to się wypada rozliczyć z ludźmi którzy przelali pieniądze, że tak powiem twoje oczekiwania do potwierdzeń od znajomych raczej mało mają tu do
@Aryo:

No tak. Chcę was okraść na 2000 zł. Masz mnie. Dlatego podpisuję się nazwiskiem, żeby każdy znał złodzieja


Nie mam cię za złodzieja tylko sugeruje, że zbyt bardzo ufasz obcym ludziom kwitując takie zbiórki swoim nazwiskiem

Spójrz na ten twój wpis bez emocji i z boku i powiedz czy to wygląda w porządku, jak się rozliczą to się rozliczą jak nie to nie, to tylko dwa tysiące lol
@Aquamen:

jak się rozliczą to się rozliczą jak nie to nie, to tylko dwa tysiące lol


Poczucie bezpieczeństwa w tej kwestii wynika ze znajomości tego człowieka i tylko tyle. Nie czuję się komfortowo ze stawianiem warunków człowiekowi, który na dniach będzie na froncie. Gdyby był obcy, to siedziałbym zestresowany, a jedyny stres, jaki teraz odczuwam, to kwestia dostarczenia oscyloskopu i wiertarki na Ukrainę

Jak się robi na coś zrzutkę to się