Wpis z mikrobloga

#pnp #printandplay #grybezpradu #hobby #warsztattelucha

Pionki. Rzecz wręcz niezbędna do gry, czy to planszówki czy RPG.
Dziś pokażę wam jak można stosunkowo prosto zrobić własne.
Banał, wiem, ale może komuś się przyda.

potrzebujecie:
-farby do drewna
-pędzel
-elementy drewniane

Jak widzicie w linku, są to praktycznie gotowe elementy, mają jakiś 1cm średnicy i ze 4cm wysokości, kształt stożkowaty z kulką na końcu, czyli praktycznie człowieczek.

Na początek biorę kawałek kartonu, do niego przyklejam kawałek taśmy malarskiej i do tejże taśmy przyklejam pionki (surowe gdy używam farby w sprayu, pomalowane gdy używam pędzla).
Po wysuszeniu (które może zająć nawet kilka dni), dobrze byłoby pomalować je jeszcze raz.

Na moje potrzeby w zupełności starcza, ale jeśli was samoróbka nie zadowala czy też nie macie czasu i ochoty na takie zabawy, to np w sklepie mepela możecie znaleźć gotowe elementy do gier, w tym pionki, już pomalowane:
https://mepel.pl/elementy-do-gier-planszowych

Wybaczcie długą przerwę, ale miałem inne rzeczy na głowie ¯\_(ツ)_/¯
teluch - #pnp #printandplay #grybezpradu #hobby #warsztattelucha

Pionki. Rzecz wrę...

źródło: comment_1657099676vVT5qw7Q6uCy2kyLjnPYq1.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@boguslaw-de-cubalibre: cena jest za opakowanie, ilość w środku się waha, bo do opakowania są pakowane "na wagę", czasem jest 12, czasem 13 w opakowaniu
@ploomberg: wybacz, nie mam tokarki (,)
mam jedynie wyrzynarkę która się średnio nadaje do takich rzeczy, chyba że ktoś lubi na płasko
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ploomberg: ale znalazł tanie gotówce do pomalowania. Jak dla mnie to plusik.

BTW. Przed oczami mam ludzi malujących jakieś drogie figurki Warhammer itp. :p jakby im dowalić że nic nie zrobili, tylko pomalowali :p
  • Odpowiedz