Wpis z mikrobloga

Ogólnie to dużo się nadenerowowałem w tej grze, kilka razy chciałem już zaczynać od nowa bo myślałem, że nie ogarnę tym razem tych buntów jak miałem overextension blisko 700%, ale to i tak nic. Na koniec nie wiedziałem, czemu moje kolonie nie nawracają prowincji. I nawracałem tak do 1814 roku tylko z wasalami, w zasadzie to ostatnie 30lat to już tylko z jednym wasalem. Bo reszta już nie miała co nawracać i dopiero jak wywalił mi komunikat, że nie mogę nawracać prowincji bo działaja tam koloniści, to zacząłem szperać i zrozumiałem do czego słuszy opcja blokowania rozwoju kolonii, ale co ważniejsze to, że w opcjach relacji z koloniami jest opcja "nawracania koloni", która nie daje tylko 1pkt dla misjonarzy ale, dopiero po jej aktywowaniu, misjonarze z koloni zaczeli mi pomagać i w ten oto sposób ostanią prowincję nawrócił mój wasal, lutego 1820 roku. Na giga farcie bo dostałem event na -1stab ale +1pkt dla misjonarzy + usunąłem idee ilościowe i zdarzyłem wbić handlowe i z polityki następne +1, a zrobiłem to z pewnością za późno bo okolice 1790, ale pykło( ͡° ʖ̯ ͡°)
#eu4
Pobierz
źródło: comment_1657041066rkF18EI3ZqLt48QGbzugtx.jpg
  • 5
@Jartien ja to Panie, wolę usiąść na spokojnie a nie takie rzeczy szalone( ͡º ͜ʖ͡º) a tak naprawdę to +- policzyłem przed zmianą tych ideii i wyszło mi, że zabraknie mi czasu, ale miałem mała nadzieję, bo nie uwzględniłem wasala. Gdy już odkryłem mykens z koloniami to sam się wyzywałem od najgorszych
( ͡° ʖ̯ ͡°)