Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanko, po nałożeniu bazy 3 warstw, i z 2-3 klaru, po wyschnięciu (z 2dni) dany element lakierowany wyróżnia się na tle całego, jest efekt jakby ktoś przykleił na to czarny plaster, da się to zniwelować jakąś pastą polerską i jakimś padem czy nie ma opcji, dodam, że w tym miejscu nie było lakieru, tylko podkład i na to kładłem bazę i klar?
#lakierowanie
  • 8
@elbankiero: Dokładnie tak, jest opcja odratowania tego, czy tylko ściągniecie tego i od nowa jakimś sposobem czy tylko cały element? Dodam, że posprayowałem bazą + klarem bo było białe tutaj, brak farby, robiłem do taśmy, nie podwinąłem jej, przy próbie polerki przebija znowu do białego, nie używałem papieru ściernego wodnego, może powinienem to zmatowić papierem wodnym 2000 i dopiero polerować?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arkooo: żaden ze mnie lakiernik bo sam przed chwilą spierdzielilem robotę, ale kilka zaprawek za mną i choćbyś się zesrał to nie zrobisz samodzielnie tego tak żeby nie było widać. To raczej nie do naprawienia, trzeba drzeć i lać klar szerzej + blender do przejść. Będzie widać ale nie będzie się rzucało w oczy. I klar też daj dwuskładnikowy nawet w sprayu
@elbankiero: Czyli wypolerować to albo papierem wodnym usunąć, i potem kolor x3 szerzej lać + klar z dwie warstwy? A czy potem to zmatowić papierem wodnym 2k i polerować? I jeszcze jedno, powinienem nałożyć podkład?

Co to ten blender? :)

Dzięki za info kolego! Pierwszy raz w życiu to robiłem ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arkooo: tak jak wspominałem, radzę poradzić się kogoś kto się zna bo sam się z tym wszystkim mecze. No ale ja bym to zdarł do równego, potem kolor trochę szerzej i klar jesczze szerzej. Tylko pół smaochodu nie pomaluj. No i podwiewki. Blender pryskasz na granicę nowego i starego klaru i rzekomo ma się wyrównać odcień i odcięcie. Ja z całej siły unikam zaprawek punktowych, jak miałem przerdzewialy rant błotnika przedniego