Wpis z mikrobloga

Jest może gdzieś jakiś zwięzły spis tego różnego bełkotu wypisanego na kosmetykach, który by tłumaczył co dany składnik ma robić? Jak idę kupić sobie jakiś kremik do twarzy (30 już tuż tuż więc trzeba się konserwować) to nie wiem czy mam wybrać coś z wodą termalną, torfem, witaminą c, retinolen, niacymidem czy wyciągiem z oliwek, bambusa albo łzami noworodka.

Sprawdzałem jakieś rankingi na internecie ale tam króluje prawie wszędzie L'Oreal co wydaje mi się podejrzane.

#kosmetyki #mirabelkopomusz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vateras131: loreal6ma dobrą kampanie rellamkwa5i kupę kasu5w to ładują więc nic dziwnego, ale według mnie ich kosmetyki jakichś cudów nie działają, ot zwykle ładowanie kasy w marketing, ogólnie przeciwstarzeniowo najlepiej stosować witaminę C w jakimś serum. I ogólnie dobrze nawilżać twarz kremami plus spf na co dzień.
  • Odpowiedz
@Yssuna:
loreala nie lubię już za same opakowania, które trzeba wywalać do czarnego wora. Wolę jakieś tubki plastikowe albo słoiczki, które da się normalnie recyklingować. Pamiętam też, że często po ich wyrobach mi się skóra świeciła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vateras131: No mnie ogólnie ich wyroby uczulają, po ich wszelakich kremach pod oczy miałam mega opuchnięte i zaczerwienione oczy. Także nope.
  • Odpowiedz
@vateras131: Jest masa informacji co jakiś składnik daje, ale to wciąż jakiś kompletny bełkot, bo większość tych dobroczynnych działań nie jest udowodniona naukowo. Po prostu dopasuj sobie krem do rodzaju cery i nie ma co o tym za dużo myśleć. Jak już coś ma potwierdzone działanie to kosmetyki farmaceutyczne.
  • Odpowiedz