Wpis z mikrobloga

@cabis: pokaz jakie ;) a widze w web archive np. na stronie esc.pl ceny z przed roku, faktycznie jakies tam adaty za 160zl mozna bylo kupic. Tyle ze to dual channel a ja triple channel mam dosc nietypowe.
  • Odpowiedz
@UczciwyCygan: Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 CL9 1600MHz Dual Channel Kit

Symbol: BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU

W morelach kupiłem wtedy a dziś ten sam sklep te same pamięci a cena.... ;D

Od ponad roku ceny pamięci DDR3 cały czas idą w górę.
  • Odpowiedz
@UczciwyCygan: Pamięci idą spokojnie na 2000MHz ale procesor nie podkręca się wcale, tak jak i wszystkie inne procesory bez turbo lub bez odblokowanego mnożnika na LGA1155.
  • Odpowiedz
@UczciwyCygan: No chyba że przez BCLK ale jaki jest sens podkręcania proca o maks 100-200MHz bo BCLK zwylke idzie przyspieszyć ze 100 do 105 czasem 107MHz a u mnie już przy 102 komp się wysypuje ;D
  • Odpowiedz
@cabis: turbo raptem dodaje 1x wiecej z mnoznika np u mnie ja max ustawiajac licze do 18x ale turbo ustawia mi do 19x mnoznik. Z resztą przecież procki bez turbo i bez K też się krecą :P c2d kiedys a teraz to faktycznie wersje K nawet nie trzeba wiele sie znac zeby dzis podkrecic proca :P zakaldaja lepsze chlodzenie zmieniaja mnoznik (pewnie napiecie zostawiaja na defaultcie) i jazda.
  • Odpowiedz