Wpis z mikrobloga

Dwa pytania do #seo - mirków:
1. Czy w 2022 tzw. "chmura tagów" ma korzystny wpływ na pozycjonowanie strony z dość sporym blogiem i małym sklepem internetowym (na WordPress)?
2. Grafika i słowa umieszczone w samej grafice - czy teksty (nie obiekty!) są rozpoznawane, konwertowane i używane przy pozycjonowaniu witryny?

To na tyle mała "działalność", że wynajmowanie kogokolwiek do pozycjonowania mija się z celem - ale jak już coś tak skrobię, to wolę robić to co najmniej poprawnie, tak by sobie nie szkodzić.
  • 12
@drakan8:
Jedynka nadal nie jest dla mnie jasna :/ Chodziło mi o to czy Google widząc chmurę tagów nie daje witrynie wewnętrznego statusu w stylu "to spamer".
2. Da się temu jakoś łatwo zapobiec (poza umieszczaniem w domenie która będzie niedostępna dla robotów)? NIE CHCĘ by teksty widoczne na zdjęciach były tagowane. Przykładowo - robię zdjęcia protestów gdzie na zdjęciach są transparenty z hasłami - ale zupełnie się z tymi hasłami
@bialy100k: 1. Dobrze kombinujesz tylko takie dokładniejsze how to, to raczej odpłatne objaśnienie, ewentualnie za free w googlu poszukasz pod hasłem "thin content"
2. Tutaj to już ciężej, można to ciutke graficznie podkorektować, najlepsza opcja to odpowiednie dopasowanie zdjęcia lub cenzurka
@drakan8: Poprzednio robiłem sobie stronę około 20 lat temu, wtedy czytałem o SEO i już wtedy można było wpaść w filtry Google. To chyba pozostanę przy zwyczajnie normalnym, soczystym kontencie - zakładam że on jest pozycjonowany/oceniany pozytywnie przez Google :)

P.S. Dzięki za pomoc - ale jak ktoś chce coś dorzucić, to śmiało!
@drakan8: odpowiedziałeś na grafikę TAK - jak to działa w SEO? Pytam bo nie wiem a o SEO było pytanie. Na ile mi wiadomo Google nie rozpoznaje tekstów na grafice - gdyby tak było wyniki byłyby zasyfione grafiką z tekstami. Widac to po memach, że Google tego jeszcze nie rozpoznaje. Za rankowanie grafiki odpowiada kontekst treści w otoczeniu oraz ALT.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@seozgred: Dzięki. Czyli chyba tak, jak 20 lat temu- najlepiej tworzyć wartościowy content(blog, filmy, poradniki), poprawnie (ale ,,normalnie"- nie na siłę) go tagować i tyle.
@bialy100k: 1. nie, tagi w ogóle wyłącz z indeksacji (w wordpresie masz taką opcję w panelu), 2. tak, zależy jaki biznes prowadzisz na większość z nich grafiki nie generują specjalnie ruchu ale i tak warto opisywać grafiki
@Jaskier:
1- zrozumiałem, dzięki :)
2- chodzi mi o ewentualną analizę przez G. tego, co jest na zdjęciu. Przykładowo zajmuję się fotografią, robię zdjęcie autobusu na którym jest napisane "przeszczepy włosów" - ale moja strona NIE dotyczy przeszczepów włosów i NIE CHCĘ by się w takich wyszukiwaniach znalazła - a jednocześnie chcę zamieścić zdjęcie.
@bialy100k: no to tak zdjęcia nie opisuj, opisz zdjęcie atrybutem alt tak jakbyś chciał opisać osobie niewidomej jego zawartość w kilku wyrazach. To że na zdjęciu jest jak rozumiem jakiś napis to nie ma znaczenia bo googlebot nie jest w stanie odczytać zawartości zdjęcia, robi to zaciągając jego opis z atrybutu alt
googlebot nie jest w stanie odczytać zawartości zdjęcia, robi to zaciągając jego opis z atrybutu alt


@Jaskier: O to chodziło - zastanawiałem się, czy boty już analizują treść samej grafiki, czy nie. Alt - to oczywiste, bo w celu opisu powstał.
Pytałem, bo treści np. w Facebooku/Instagramie są częściowo analizowane pod kątem zawartości tekstów w grafice - i w wypadku reklam umieszczanych jako tekst obniżany jest ich ranking. Tak przynajmniej twierdziła