Wpis z mikrobloga

Przyznam ze początek czarnej wdowy mnie zszokował. Bedąc w kinie myslałem sobie- o ku***!! Czyzby poszli w taki chory klimat w stylu „Atomic Blonde”? A moze bedzie tyle przemocy co w Loganie?

Poczatek był tak zajebiście mocny, tak dobry że reszta filmu nie pasowała wcale do tego motywu.

Wyobraźmy sobie inną kontynuację filmu po tym strasznym openingu:

-młoda Natasha wiek okołodorosły, grana przez inna aktorke niż Scarlett… jesteśmy świadkiem tego jak Natasha zabija na zlecenie bez mrugnięcia okiem. Zabija dzieci, facetów, zwierzeta… wszystko bez mrugniecia okiem.
Pewnego razu jej celem stał się Hawkeye, ktory jednak ją pokonał, i podał jej serum od Nicka Furry po którym odzyskała samokontrolę. Mentalnie była niemalże dzieckiem, Hawk uczył ją empatii, nawet opowiadał o swojej rodzinie, czego nie robi prawie nigdy.

Mija X lat. Natasha dreczona wyrzutami sumienia, dowiaduje się że czerwona sala wciąż istnieje a mistrz nie zginął.

Zamiast tego dostalismy banalny kał. Film ratuje nieco taskmaster, ale zbyt kololowo i luziowo dla dzieffcynek film :/ #marvel #blackwidow #czarnawdowa #scarletjohansson #film #avengers
  • 6
-młoda Natasha wiek okołodorosły, grana przez inna aktorke niż Scarlett… jesteśmy świadkiem tego jak Natasha zabija na zlecenie bez mrugnięcia okiem. Zabija dzieci, facetów, zwierzeta… wszystko bez mrugniecia okiem.

Pewnego razu jej celem stał się Hawkeye, ktory jednak ją pokonał, i podał jej serum od Nicka Furry po którym odzyskała samokontrolę. Mentalnie była niemalże dzieckiem, Hawk uczył ją empatii, nawet opowiadał o swojej rodzinie, czego nie robi prawie nigdy.


@Czyste_Buty: ehh
@denis-szwarc: No bo tak chciałbym widziec historię czarnej wdowy. Powinna byc ultra zabójcza i bardzo skuteczna… ale zeby zrobic taki film, to trzeba by zerwac wspolpracę z disney, a przeciez to dzieciaki sa najwiekszym odbiorca marvela :(

Możemy snuć scenariusz dalej:

Czarna wdowa odzyskała samokontrolę, ale morderstwa jakich się dopuszczała nawiedzają ją jak duchy. Oczy ofiar jak świń na rzeź które juz wiedzą co je czeka.
Pierwsze spotkanie z Dreykofem okazuje
@Czyste_Buty: jak zapowiadali film o Black Widow, to myślałem, że będzie on origin story. I chyba każdy tak myślał. Pewnie gdyby tak było, scenariusz filmu byłby zbliżony do twojej propozycji (tylko mniej brutalnie I guess). Niestety, zamiast origina dostaliśmy jakiś spinoff po civil war i w sumie nie wiem po co to komu (,)
@denis-szwarc: no na przykład film nie wyjasnił bardzo bliskiej relacji Natashy do Hawkeye. A powinien. Oczywiscie Natasha powinnna byc caly czas na pierwszym planie, ale nie powinno się zabierac waznego wątku Hawkeye.
Według mnie mało tutaj też Dreykofa. Swietnym zabiegiem byłby nagły zwrot akcji gdzie wdowa bez zadnej przyczyny zdradza SHIELD i zaczyna zabijać niejako dla rozrywki, a tak naprawdę byłaby to jej wewnętrzna walka… shakowanego biologicznie mózgu ze swiadomoscią… ehh