Wpis z mikrobloga

@PiesLat2230: Chodzi Ci ogólnie o mechanikę gry, czy rozgrywki COOP? Jeśli jesteście początkujący, to ja bym zaczął od Polska Węgry albo nawet Węgry Rumunia, bo przy dużych państwach oraz tych z dużą flotą jest strasznie dużo do ogarniania, i może się okazać, że jakiś błąd w strategii na początku rozgrywki zaważy na waszej klęsce kilka lat później.
@jankotron: Mechanika gry i COOP, będziemy grali różnymi państwami, ale z sojuszami i wszystkimi paktami możliwymi.

Najlepiej jakbyśmy byli blisko - planowałbym grać też włochami i niemcami - lecz wtedy podbój na afrykę.

Spróbuję pograć Węgry Rumunia.
@PiesLat2230: Poza tym nudno się gra USA i Kanadą, bo to bardzo demokratyczne państwa, więc w czasie pokoju zieje nudą - tylko część przemysłu jest przeznaczana na zbrojenia i nie da się wypowiadać samemu wojny. Polska, Węgry, Rumunia są gdzieś na środku drogi między demokracją a autorytaryzmem, więc można się też pobawić dyplomacją wewnętrzną i zewnętrzną, co urozmaica czas oczekiwania na wojnę.

Nie grałem nigdy w COOP, więc z tym Wam
@PiesLat2230:

dla zapoznania się z mechaniką ja bym jednak radził zagrać nawet jakąś Argentyną i Brazylią, no ale jak chcecie. W sumie to w skrócie będzie tak:

1. PP

Najważniejszy parametr to PP (Punkty Produkcji) który odzwierciedla siłę naszej gospodarki. Rozdzielamy go między 5 dziedzin:

- KONSUMPCJA - niedobór będzie powiększał niezadowolenie naszego narodu, nadmiar - zmniejszał niezadowolenie. Niezadowolenie jest wyrażone w procentach gdzieś w prawym górnym rogu ekranu. Generalnie daje