Wpis z mikrobloga

Siema,

Czy ktoś orientuje się czy jest jakaś stacja dokująca które obsłuży dwa laptopy w taki sposób żebym mógł się łatwo między nimi przełączać?

Moje wymagania:

Wsparcie dla Mac i Windows
2x ekrany 1440p min 60hz
Ładowanie dwóch laptopów ( nie jest to must have )

Aktualnie posiadam stacje Dell WD15 wiec jeżeli można ja rozbudować to tez spoko

Możecie coś polecić?

#komputery #sprzetkomputerowy #programista15k #informatyka
  • 8
@bin-bash: można link to tej "przełącznicy" hdmi?


@a5f5c1: zweryfikowalem i mam przelacznice display port, hdmi nie kupilem(chociaz tez sa dostepne), gdyz na mojej stacji dokujacej jest wiecej portow typu DP. Mam cos takiego z 2 portami: https://allegro.pl/oferta/przelacznik-displayport-2wex1wy-uhd-4k-delock-8791372443
mozna kupic tez drozsze z wieksza iloscia portow. Przyciskiem na tym urzadzeniu przelaczam glowny monitor miedzy urzadzeniami, a mam 2 monitory + 2ekrany lapotow
@miketest logitech mx master i mx keys mają takie oprogramowanie, że możesz sparować dwa kompy i jak dojedziesz myszka do krawędzi ekranu jednego to płynnie przełącza się na drugi. Klawiatura działa tam gdzie myszka ma aktualnie Focus.
Można też robić kopiuj wklej między maszynami.
@bin-bash: Hmmm nie za bardzo rozumiem ten setup. Z tego co widzę to do tej przełącznicy podpinasz 2 laptopy na jeden monitor? Czy masz to jakoś ogarnięte poprzez 2x stacje dokujące?

@JuzTuKiedysBylem: Ok to jeżeli chodzi o przełączanie między sprzętem, ale potrzebuje coś do czego podepnę cały sprzęt żeby ogarniał obraz z laptopów.
@bin-bash: Hmmm nie za bardzo rozumiem ten setup. Z tego co widzę to do tej przełącznicy podpinasz 2 laptopy na jeden monitor? Czy masz to jakoś ogarnięte poprzez 2x stacje dokujące?


@miketest: tak, mam dwie stacje dokujace, tym jednym przyciskiem zmieniam tylko monitor glowny - mam dosc specyficzny setup bo praktykuje overemployment :-)

mam 2 monitory i 2 ekrany laptopow, w firmie ktorej poswiecam mniej czasu mam tylko ekran laptopa,