Wpis z mikrobloga

  • 7
1810 + 1 = 1811

Tytuł: Bagno
Autor: Przemysław Piotrowski
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 448
Forma książki: e-book, audiobook
Kolejna, już 5 cześć przygód Igora Brudnego. Tym razem autor zżyna motyw z "Behawiorysty" (Mroza). Mamy tu główny wątek "Sędziego", jak sam do siebie każe mówić, który uprowadza księdza i w sieci umieszcza informacje o jego powiązaniach z obecną władzą, dzięki której jego pedofolia uchodziła mu na suchu. Spytacie jak się to wiąże z Igorem Brudnym? Odpowiedź jest prosta, nasz ksiądz był częstym bywalcem sierocińca, w którym dorastał Brudny i próbował się do niego dobierać. Na kolejnych stronach poznamy powody, dla których Igor włączy się do śledztwa, dowiemy się trochę więcej o jego życiu między książkami, ale co najważniejsze dowiemy się o władzy tuszującej i popełniającej gwałty i pedofilię.

Fabularnie ta ksiązka się całkiem nieźle broni, natomiast za dużo jest tu polityki i postaci, zbyt podobnych (według autora przypadkowo) do obecnych układów politycznych, ze wsparciem w postaci telewizji propagandowych. Motyw znany z Behawirysty specjalnie tu nie pomaga, choć rozwinięcie go do niemal całkowitego poparcia przez obywateli brzmi dość ciekawie i zaskakująco.

Ostatnim irytującym motywem jest po raz kolejny sierociniec i wiem, że spowodował traumatyczne przeżycia, które zaważyły na całym życiu protagonisty, ale mam wrażenie, jakbym po raz kolejny słyszal żart Braciaka o tym czym się różni amerykańskie kino od polskiego (dla zainteresowanych odsyłam poniżej). Autor nie musi mi przypominać, że Brudny jest ofiarą sierocińca, w którym spędził całe dzieciństwo, bo czytam o tym 5 raz, z pewnością dałoby się o tym wspomnieć jakoś lepiej.

https://www.youtube.com/watch?v=S8qmuTIqsZk

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
194/2022
#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
ali3en - 1810 + 1 = 1811

Tytuł: Bagno
Autor: Przemysław Piotrowski
Gatunek: krym...

źródło: comment_1656613313rKVcbsmTN1r0lHdfE1GMid.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ali3en: Czytałem tylko Piętno i nie rozumiem fenomenu autora. Totalna płycizna na wszelkich polach, główny bohater to oczywiście typowy twardziel z problemami, którego kocha blond piękność itp itd Samo nazwisko Brudny to xD, chyba że to zamierzona parodia, ale coś mi się nie wydaje. No i nic dziwnego że Brudny pociągnął te przygody przez 5 części, da radę i kolejne 5...

Mroza nie czytałem, może jest lepszy, może gorszy.
  • Odpowiedz
@Sagez: No właśnie im dalej w tej serii tym gorzej, a w tej książce, zamiast Brudnego mógłby być jakikolwiek inny bohater. A żeby pogrążyć jej odbiór jeszcze bardziej, ubabrał strony w politycznym bagnie.
  • Odpowiedz
@George_Stark: Nie dam, masz rację ( ͡ ͜ʖ ͡)
Nie o to chodzi w czytaniu, żeby walczyć o cyferki, tylko o to, żeby się dobrze bawić albo poszerzać wiedzę :)
  • Odpowiedz