Wpis z mikrobloga

Mirki, zaczęło mi coś mocno rzęzić w moim Romecie. Czasem przestaje, ale generalnie dziś to wstyd jechć było i dziś się za to zabiorę. To może być support do wymiany? Słyszę to z dołu, ale w czasie jazdy ciężko przyłożyć gdzieś ucho ;) Na postoju kręcąc pedałami nie ma tego problemu.

Krótki filmik poniżej.

https://streamable.com/4qf7sy

#rower #rowery #samnaprawiam
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jestemjakijestem1212: Ostatnio kupiłem nowy rower, zaczęło coś trzeszczeć po 100km, przeszukałem cały rower nie mogłem nic znaleźć, aż wkońcu znalazłem w intrenecie aby sprawdzić sztycę. Wyciągnąłem dokładnie wyczyściłem ucichło.
  • Odpowiedz
@jestemjakijestem1212: Ściągnij łańcuch zakręć korbą i masz odpowiedź czy to suport. Osobiście nie sądzę. Dźwięki po ramie się tak rozchodzą że ciężko to zlokalizować na słuch to może być wszystko od sztycy po, brudny łańcuch, bębenek / piasty.
  • Odpowiedz
@haxx: nie ma opcji żeby haczył. Poza tym to by cały czas było słychać, a tak nie jest. Połowę drogi mogę przejechać w ciszy, generalnie jak mocniej naciskam na pedały, to bardziej to słychać.

Jak zakręcę do tyłu, to lekko zaskrzypi i potem przeważnie chwila ciszy, zanim znów zacznie.

@k3lt: piasty są czyste i nasmarowane, łańcuch ciut brudnawy, ale do przeżycia ;) Poza tym pisałem, że na postoju
  • Odpowiedz