Wpis z mikrobloga

siema, szukam osoby która ogarnia ten cały szajs i jest mi w stanie dać odpowiedz kto wygra sprawę. Postanowiłem sobie wystawić instaxa 11 mini bo po prostu go nie używam, odezwał się koleś i utargował mnie na 220zł. Spytał tylko czy aparat sprawny na co odpowiedziałem mu twierdząco, ze tak w 100% sprawny. Nie chciał wiedzieć ni więcej, kupił przez przesyłkę OLX i git. Dzisiaj odebrał pakę i zaczyna mi narzekać na delikatne zabrudzenia (które było nawet widać na zdjęciach w ogłoszeniu). Chciałem podejść do sprawy ugodowo zachęcając go do próby umycia zabrudzeń alkoholem izopropylowy, ale gość twardo przy swoim ze on takiego nie chce i skorzysta z ochrony kupującego. Z ciekawości przeczytałem regulamin i widnieje tam coś takiego (screen). Wiec dobrze rozumiem, ze sprawa powinna zostać rozstrzygnięta na moja korzyść i gosciu po prostu na sile próbuje robić burze? #olx
Pobierz plpeep - siema, szukam osoby która ogarnia ten cały szajs i jest mi w stanie dać odpo...
źródło: comment_1656433069nPONtgA4CWbutZyQGTLDjS.jpg
  • 7
@plpeep: Wiesz co, była sprawa, że jakiś ziomeczek kupił bodaj PS4, ktoś mu wysłał PS2 i olx miał wbite i nie robił problemów sprzedającemu (chyba że po nagłośnieniu sprawy coś się zmieniło, dalej nie śledziłem tematu). Więc raczej masz spokój. Oczywiście, żeby była jasność, nie porównuję Cię do oszustwa powyżej, tylko pokazuję mniej więcej skalę wywalenia na te kwestie olx
@Mortadelajestkluczem: tu chodzi o to, ze ja nie chciałem nikogo oszukać, gosciu po prostu nawet nie przyjrzał się dokładnie zdjęciom i próbuje teraz wymyślać farmazony ze zabrudzenia wpływają na użytkowanie aparatu i straszy mnie ta ochrona gdzie twardo jest napisane, ze reklamacje uznają tylko jak paka dojdzie pusta albo dojdzie co innego a na stan oni maja wywalone (swoją droga niezbyt fajna ta ochrona)
@Kressska: Chyba właśnie nie może tego zrobić jeśli olx uzna reklamacje na moja stronę. Ująłem to w odwołaniu, ze nie bardzo widzi mi się ugodowe przyjęcie zwrotu ze względu na arogancję sprzedającego i szanse na to, ze może on celowo uszkodzić aparat
@plpeep: mirku nie sledzisz tagu, co jakis czas OLX przyznaje racje Z DUPY takiemu cwaniaczkowi jak twoj kupujacy. Zaraz po odebraniu paczki OLX wysyla zachacajacy mail ze jak cos nie tak to my sie zajmiemy. Zobacz tag, masz 50/50 szans ze go oleja ale moze i oddadza mu hajs i sobie sprzet zatrzyma. Pozniej OLX ci napisze ze "dogadajcie sie" nie wiem kto zaczynal, podajcie sobie rece #pdk. Pisz na