Wpis z mikrobloga

Zakładając, że stać mnie w tym momencie tylko na jedną rzecz, lepiej kupić tablet graficzny czy klawiaturę sterującą? Jedno i drugie służyć będzie do rozwijania pasji - jedno do rysowania, drugie do robienia muzyki. Jedno i drugie można robić bez tych rzeczy, ale ich posiadanie bardzo ułatwi tworzenie.

Żadnej z tych pasji raczej nie rozpatruję w kategoriach zarobkowych, ale nie wykluczam ich monetyzowania w przyszłości.

Z żadnej z tych rzeczy nie potrafiłbym na początku korzystać i musiałbym się dopiero nauczyć.

Argumenty za tabletem:
-bez klawiatury wciąż da się jako tako robić muzykę klikając w programie nuty myszką, za to rysowanie myszką na jakimś przyzwoitym poziomie jest praktycznie niemożliwe
-nauka rysowania otwiera bardzo dużo możliwości (np. tworzenie grafiki do swoich gier)
-na rysunkach łatwiej zarobić niż na muzyce
-rysunkami łatwiej zaimponować ludziom, bo od razu widzisz całą pracę - w przypadku muzyki słuchacz musi poświęcić te kilka minut życia na słuchanie, a nie zawsze każdemu się chce

Argumenty za klawiaturą:
-w robieniu muzyki czuję się dużo mocniejszy, więc dylemat jest też trochę na zasadzie czy rozwijać coś, w czym mam już jakieś doświadczenie (muzyka) czy zacząć naukę czegoś zupełnie nowego (rysowanie)
-dobra klawiatura jest dużo tańsza niż dobry tablet

#pytanie #kiciochpyta #tworczoscwlasna #mirkopomusz #muzyka #hobby #rysowanie

Co będzie lepszym wyborem?

  • Tablet 62.3% (94)
  • Klawiatura 37.7% (57)

Oddanych głosów: 151

  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiersKurczaka: midi 32 i spoko tablet huion to razem jakies 4 stówki. Jak Cie nie stać na to by jednego miesiaca wydac 200 i drugiego 200 na cos co nazywasz pasją to obawiam sie ze masz wieksze problemy w zyciu niż wybór pasji, ziomuś
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: kurcze no, w każdej umiejętności jest ten etap "dupogodzin" które trzeba przesiedzieć nad nudnymi, brzydkimi rzeczami, zanim będzie się tworzyć coś dobrego. W rysunku to są setki, nawet tysiące godzin poświęcone na naukę perspektywy, mózg musi stopniowo się uczyć tego innego patrzenia. Tablet graficzny jest narzędziem do pracy, przyjemnie się z nim robi, ale do nauki podświetlana deska jest o wiele, wiele lepsza, zaś do wyćwiczenia perspektywy starczy kartka
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: ja rysownikiem nie jestem ale już jakiś czas temu kupiłem sobie iPada Pro z rysikiem i jeśli chodzi o jakoś tego sprzętu i przydatność do rysunku to uważam ze jest bezkonkurencyjny. Nie próbowałem co prawda innych firm, ale iPad ma bardzo mały lag za rysikiem co w połączeniu z nakładka ochronna imitująca papier daje wrażenie jakbyś pisał po kartce. Jeśli masz możliwość to idź do jakiegoś media Marktu i
  • Odpowiedz
lepiej kupić tablet graficzny


@PiersKurczaka: zainteresuj się tabletem normalnym - ale "graficznym" z piórkiem do rysowania. W sensie, że nie wielki touchpad od wacoma, za cenę absurdalną, a tablet z androidem itd - ale który ma zastosowanie graficzne.

Przykładowo Huawei Mediapad M1 wzwyż miały (nawet w wersji Lite, ale GSM) dodawany "aktywny długopis" o sporym zakresie dotyku/ekspresjii ruchu - naprawdę ładnie można tym było malować, w dodatku wprost pod "pędzlem"
hrumque - > lepiej kupić tablet graficzny

@PiersKurczaka: zainteresuj się tabletem...

źródło: comment_1656318523akcNFLMF4rxJgLKA2m4imP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@tomtom666 Nie przesadzaj z tym, że jest tak ciężko z muzyką. Wszystko zależy od tego co się tworzy i do kogo się trafia. Jak ktoś celuje w grupę, która ma wybór w postaci setek tysięcy innych, lepszych i bardziej utalentowanych artystów to wiadomo, że jest trudno. Z kolei jak znajdziesz grupę, którą każdy olewa, nikt nie pisze dla niej muzyki i zaczniesz tworzyć pod nich to masz szansę na sukces. Przykładowo
  • Odpowiedz
stać mnie w tym momencie tylko na jedną rzecz

@PiersKurczaka: nie wiem ile chcesz wydać

Jak tablet to do wyboru masz w zasadzie tylko Wacom i HUION.
Jak HUION to szukaj z piórkiem bez baterii jak w H1060P, starsze modele mają piórka na baterie. Z Wacoma to możesz sobie nawet wziąć Wacom ONE jak nie chcesz wydać dużo na Intuos'a.
  • Odpowiedz
@PiersKurczaka: xD to giń z tymi swoimi 'pasjami' xD ja sobie zbudowałem studio za psie pieniądze bo jest marna szansa ze na tym zarobie więc ten xD moglbym kupic wszystko 100% nowe ale po c--j, powodzenia jak nie kupujesz uzywek nie mając pięniedzy, juz zawsze bedziesz biedny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przykładowo można zacząć pisać dla wykopowych przegrywów, inceli i wczuć się w ich emocje, wyrazić je w muzyce


@czlowiekzcegla: nie bez powodu nikt nie zaczął tego robić. Ciężko o bardziej toksyczne środowisko, przecież by gościa namierzyli i mu dom spalili, tzn jakby już któryś odważył się wyjść ze swojego domu.

A tak bardziej serio, tu po prostu prawie nie ma rynku. Ile tam, 15 osób kliknie film na youtube? Jakby
  • Odpowiedz
@tomtom666 Po prostu na mój gust to nie jest trudniejsze niż otwieranie biznesu. Jak się ma jakiś plan, realizuje się go to ma się szanse przebić. Wiadomo, że nie każdy biznes wypali, ale to nie znaczy że nie warto próbować. A z przegrywami to był tylko przykład. To ze środowisko jest toksyczne nie ma dużego znaczenia. W sensie taki punk rock też wywodzi się z raczej toksycznego środowiska, nie raz zespoły
  • Odpowiedz