Wpis z mikrobloga

Mama sobie adoptowała kota takiego dorosłego już, od rodziny która go miała od małego. Kot ma 7 lat, jest nauczony korzystać z kuwety. Niestety, oprócz korzystania z kuwety w swoim nowym domu sra też na podłogę. Widać po niej, że jest trochę skołowana jeszcze, ale tak ogólnie to raczej dobrze znosi przeprowadzkę. Nie ucieka od niej, daje się głaskać, je i pije, drapie sobie drapak, korzysta normalnie z kuwety, ale oprócz tego zdarza jej się nasrać w jakichś różnych miejscach w domu. Co z tym fantem można zrobić? Przejdzie jej to, czy trzeba jakieś treserskie sztuczki zastosować może?
#koty #kot #zwierzeta
  • 6
@ktomizajalnazwy: no z tą kupą to ja tak moją uczyłam właśnie :) i tak samo z moczem - wycierałam papierem, który później wrzucałam do kuwety. w kwestii badań to wiesz, często lepiej i tak upewnić się samemu. kał też może warto dać do przebadania, bo załatwianie się poza kuwetą może być objawem pasożytów. ale tak czy siak, na pewno potrzebuje też trochę czasu do oswojenia się z nowym otoczeniem, nowymi ludźmi.