Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W zasadzie to uczucie nie obejmuje nawet całej kończyny - jeśli zwrócicie uwagę, zauważycie, że (w pewnym uproszczeniu) dotyczy tylko połowy przedramienia i dłoni od strony małego palca - miejsca unerwione przez nerw łokciowy. Można coś podobnego w dużo lżejszej wersji zafundować sobie celowo, przejeżdżając sobie palcem od pachy do łokcia po tylno-przysrodkowej stronie ramienia
Nie pamiętam dokładnie w jakim to filmie było.... prawdopodobnie 60 seconds... jak Nicolas Cage tłumaczył komuś jak najlepiej konia zwalić...., właśnie doprowadzić rękę do zdrętwienia podkładając ją pod tyłek czy jakoś tak...
Poprawcie się, jeśli się mylę, bo to dawno temu oglądałem.
@Filip69 no nie, bo na ręku jest poprawne (oczywiście na ręce też) - a na dworzu to już błąd.

btw, przypomniało mi się jak próbowałam obcokrajowcowi wytłumaczyć odmianę tego słowa, nie ma ona ładu ani składu.

ręka -> stać na ręce
ręce -> stać na rękach

weź to przemysł xd
xD
@Filip69: @Kombajn_Bizon_: już pomijając to, że nie ja tworzyłem gifa, macie wy jakikolwiek rigcz? Forma na ręku jest jak najbardziej poprawna, polecam wpierw sprawdzić zanim się ośmieszycie:

Wielki słownik poprawnej polszczyzny PWN pod redakcją prof. Andrzeja Markowskiego podaje, że: „Formy w ręku, na ręku są synonimiczne z formami w ręce, na ręce, odnoszą się więc ‘do jednej ręki’.