Wpis z mikrobloga

ale zmian narobili w tej komunikacji w Szczecinie xD

fajnie że wraca ruch tramwajowy przez plac Rodła

ale z ciekawszych: 1 już nie na Głębokie tylko na Zawadzkiego
to znaczy, że zmienili trasy (i numery) autobusów Bezrzecza i Dobrej tylko po to żeby dojeżdżały na Głębokie
na Głębokim za to zrobili wyjebistą pętle na trzy tory tylko po to, żeby puścić przez nią 1 (sł. jedną) linię tramwajową (9) XDD bo 12 też z tego co widzę zmieniona trasa (przez plac Żołnierza)

i to akurat zmiany od sezonu letniego, gdzie to i dojazdy na kąpieliska Głębokie/Arkonka, i na grille na polanach w lesie

#szczecin
  • 7
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Nie no, że remonty to wiem. Natomiast nie zmienia to faktu, że 1 raczej już będzie jeździć na Zawadzkiego skoro jeszcze planują tam połączyć z Krzekowem. Jedynie fakt zmian różnych tras autobusowych celem "ożywienia" nowowyremontowanego Głębokiego, a potem ograniczanie ilości linii tramwajowych na sezon letni mnie bawi xD Nawet jak ta 12 będzie tam jeździć, to wciąż to są tylko dwa tory z trzech używane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dorciqch: Autobusami akurat mało się poruszam więc mniej czytałem ich zmiany, natomiast ledwo miesiąc temu przyszło mi spróbować dojechać na wieczorne ognicho nad Głębokim. Podsumowując - gdyby podliczyć czasy czekania na komunikację miejską i czas poruszania, to jedynie niewiele dłużej by wyszło gdybym poszedł od Szarych Szeregów na pieszo xD Dlatego liczę, że to co pisałem o jednej linii okaże się moją pomyłką.
  • Odpowiedz
@binGoldfinger: No straszne. Zobacz ile torów używana jest obecnie na pętli Las Arkoński i ile linii tam kończy. Podpowiedź - zero. To, że w tej chwili czegoś nie wykorzystujemy w 100% nie oznacza, że w przyszłości nie będziemy. W tej chwili mamy wielką przebudowę torowisk w Szczecinie. Po jego zakończeniu siatka połączeń zostanie zmieniona. Zresztą na każdej petli powinien być tor rezerwowy, dla rezerwy i aby można było zepchnąć uszkodzony
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@binGoldfinger: bo w ZDiTM pracują barany. Te na wyższych stanowiskach oczywiście.
Oni się tramwajami z plebsem nie poruszają.

12 jeśli wróci na głębokie, to dopiero po rozebraniu pętli Pomorzany na trasie z dworca niebuszewo do głębokiego. Problem w tym, że taka trasa nie ma sensu, więc już raczej nie zobaczymy 12 jadącej na głębokie. Obecnie gdy plac rodła jest dostępny dla 12, nie ma sensu już zmieniać jej trasy.
  • Odpowiedz